Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко направив звернення Прем’єр-міністру України з проханням розібратися у ситуації, яка склалася з роботою Дніпропетровського будинку органної і камерної музики.
Микола Томенко відмітив, що, як стало відомо із засобів масової інформації, на початку березня 2011 року Дніпропетровський будинок органної і камерної музики був переданий Дніпропетровській єпархії Української православної церкви. Цю інформацію підтвердили представники як обласної, так і церковної влади.
Віце-спікер нагадав, що Дніпропетровська концертна зала є однією з кращих в Україні за своїми акустичними властивостями. Там встановлений унікальний 12-тонний орган, виготовлений за індивідуальним проектом. Музичний інструмент, знаходиться під захистом Всесвітнього комітету по охороні культурних цінностей ЮНЕСКО, входить в десятку кращих в Європі. В концертній залі виступають відомі органісти не тільки з України, а й з Італії, Франції, Чехії, Польщі, Латвії, проходять міжнародні фестивалі.
За словами М.Томенка не дивлячись на те, що Голова Дніпропетровської обласної ради повідомив, що питання про перенесення Будинку органної і камерної музики в інше приміщення буде вирішено найближчим часом, основна проблема полягає в тому, що, згідно висновку німецьких фахівців, через те, що орган був виготовлений спеціально під акустику Дніпропетровського органного залу, переносити його в інше приміщення суворо не рекомендовано, оскільки це призведе до втрати ним свого звучання.
Водночас, Микола Томенко наголосив, що останнім часом в сфері управління культурою прослідковується загрозлива тенденція. Він відзначив, що принцип спочатку передати будівлю релігійній громаді, а потім найближчим виділяти об’єкту культури нове приміщення залишається невиконаними на етапі виділення нових приміщень об’єктам культури. Як приклад він навів ситуацію з передачею релігійній громаді пам'ятки національної культурної спадщини Михайлівської церкви 18 ст. в Переяслав-Хмельницькому. Минув рік з часу передачі будівлі церкви в користування релігійній громаді, а питання виділення нового приміщення для експонатів Музею українського одягу Середньої Наддніпрянщини Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» так і не вирішене. В результаті більше 5 тисяч унікальних експонатів Музею зберігаються в непристосованому для цього приміщенні без належної охорони.
Заступник Голови парламенту підкреслив, що така практика управління в сфері культури є «неприпустимою та ганебною». «Цілком очевидно, що такого роду рішення повинні бути надзвичайно виваженими та прийматися після врахування експертних висновків фахівців та погодження з територіальною громадою», – сказав Віце-спікер.