Сьогодні під час вручення студентських квитків студентам першого курсу Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка Микола Томенко побажав їм впливовості, професійності та креативності.
«Сьогодні ми багато говоримо про незалежних журналістів, але складається враження, що вся їхня незалежність зводиться до того, що від них нічого не залежить. Тому що будь-які публікації, які стосуються критики чиновників чи правоохоронних органів, нічим не закінчуються. Я би хотів, щоб в нашій країні з’явились впливові журналісти, на публікації яких би влада реагувала і змінювала ситуацію на краще», – зазначив Микола Томенко.
Говорячи про професійність, він зауважив, що зараз стало модним, щоб журналіст знав трішки про все, і це призвело до тотального падіння рівня професіоналізму працівників ЗМІ. «Було би правильно, щоби була більш чітко визначена спеціалізація журналістів – або це фахівець у галузі міжнародних відносин, або з економічних питань, спорту, туризму тощо. Таким чином ми могли би повернутися до професіоналізму у галузі журналістики», – вважає Микола Томенко.
Бажаючи креативності, він зазначив, що на сьогодні робота журналістів дуже прогнозована: діяльність політичних журналістів здебільшого зводиться до того, що вони дізнаються прізвище того, кого можна критикувати, а кого – ні. «А робота ведучих у службах новин зводиться до зачитування офіційної хроніки влади, звіту про вбивства чи аварії і на завершення – прогноз погоди. Телебаченню бракує креативного підходу, якісних нових ідей, а тому бажаю вам стати впливовими, професійними і креативними журналістами», – зазначив М. Томенко.
Микола Томенко також поінформував, що він прийняв пропозицію Інституту журналістики і в цьому році буде читати лекції в рамках курсу «Історична журналістика».