Віце-спікер Микола Томенко наголосив, що українська мова, яка передбачена Конституцією як державна мова, є одним із символів держави, тому відповідальність за закон про мовну політику та дії тих людей, які шахрайським шляхом його пролобіювали, по змісту підпадають під дію закону про наругу над державними символами України.
Про це політик сказав сьогодні, перебуваючи у Полтаві.
Микола Томенко привітав присутніх на зустрічі з двома найбільшими державними святами: Днем Незалежності і Днем Державного прапору. Водночас, він зазначив, що ці свята потьмарені останнім подіями в Україні. М.Томенко нагадав, що в результаті новоприйнятого закону про мовну політику, «сьогодні почався парад суверенітетів проти української мови, проти українських цінностей і культури». Він наголосив, що справа може дійти до того, що скоро окремі села будуть проголошувати себе ледь не територіями сусідніх держав за принципами мовної політики.
Віце-спікер наголосив, що прийняття згаданого закону це реально не лише антиконституційні дії, а й дії проти Української Держави. «Більше того, по суті це наруга над державними символами», – підкреслив він. М.Томенко нагадав, що стаття 338 Кримінального кодексу України передбачає кримінальну відповідальність за публічну наруга над державними символами України, яка згідно п. 1 ст. 338КК «карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців або позбавленням волі на строк до трьох років». Водночас, як співавтор закону, що вів дану норму, М.Томенко зауважив, що в сьогоднішніх умовах виникла потреба законодавчо визначити українську мову державним символом та доповнити дану статтю КК нормою про відповідальність за наругу над української мовою.
М.Томенко також додав, що він не випадково звернувся до Генеральної прокуратури стосовно надання оцінки подіям, які відбулися у Парламенті під час прийняття мовного закону.
Віце-спікер висловив переконання, що «не сьогодні-завтра і автори закону, і Адам Мартинюк, як один із тих, хто в шахрайський спосіб проводив голосування за нього, та й Президент, який його підписав без зауважень, повинні понести відповідальність за свої дії».