Сьогодні заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко взяв участь у прес-конференції «Браконьєрське беззаконня в Україні», яку проводила Громада Рибалок України і Київський еколого-культурний центр.
Як відомо, Микола Томенко автор змін до законодавства України, якими посилена кримінальна відповідальність за незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, а також введена кримінальна відповідальність за застосування вибухових, отруйних речовин, електровудок.
Водночас, на думку М.Томенка, активному росту браконьєрства, в тому числі сприяє і масовий продаж вітчизняних та імпортних браконьєрських знарядь – електровудок, самоловів, капканів, синтетичних сіток. Він повідомив присутніх, що профільний Комітет ВР підтримав Законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про тваринний світ» (щодо посилення заходів по боротьбі з браконьєрством) (р.н. 6458-1), поданий ним спільно з народними депутатами А.Семиногою, В.Даниленком та О.Горошкевичем. За його словами, даний Законопроект був внесений на пропозицію низки екологічних організацій, він пропонує заборонити виготовлення, збут та застосування отруйних та анестезуючих засобів, колючих, давлячих та капканоподібних знарядь лову, електроловильних систем (електровудки), вибухових речовин, пташиного клею та синтетичних сіток. А також вводить заборону ввозу до України з-за кордону широко розповсюджених браконьєрських синтетичних сіток, електровудок і капканів.
Микола Томенко також повідомив, що даний Законопроект стоїть у порядку денному пленарного засідання ВР на 4 листопада. Він наголосив, що заборона на ввіз синтетичних сіток та електровудок в поєднанні з паралельною і одночасною забороною їх виготовлення та вільного продажу можуть стати реальними ефективними протибраконьєрськими заходами.
Окрім того, заступник Голови ВР М.Томенко сказав, що він разом зі своїми колегами планує зареєструвати у парламенті Законопроект щодо повернення громадським інспекторам з охорони довкілля права складати адміністративні протоколи про окремі адміністративні правопорушення у сфері охорони природи.
Учасникам прес-конференції також було продемонстровано біля 100 браконьєрських знарядь лову, відеоматеріали по боротьбі з браконьєрством, а також анонсовані нові законодавчі ініціативи з посилення природоохоронного законодавства.