У вівторок, під час «круглого столу» «Діяльність засобів масової інформації у виборчому процесі: законодавче забезпечення та практика його застосування», на якому було обговорено законодавчі засади та практичні аспекти участі ЗМІ у передвиборчій агітації і висвітленні виборчого процесу в контексті нової редакції Закону «Про вибори народних депутатів України», Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко назвав позитивним те, що нова редакція Закону про вибори підписана і набула чинності майже за рік до виборів. Окрім того, він відмітив, що розділи Закону, які стосуються діяльності засобів масової інформації, радикально не змінені. Хоча, за його словами, існує ціла низка новел, які варто обговорити, щоб підготуватися до їх функціонування, проблем і можливих ризиків під час застосування.
Так, Микола Томенко наголосив, що є ще час попередити власників каналів та учасників виборчої кампанії про низку обмежень щодо ведення передвиборчої агітації. Зокрема, він звернув увагу на те, що стаття 74 Закону передбачає, що «участь у передвиборній агітації забороняється іноземцям та особам без громадянства, у тому числі через журналістську діяльність чи у формі участі у концертах, виставах, спортивних змаганнях, інших публічних заходах, що проводяться на підтримку чи за підтримки партії – суб'єкта виборчого процесу чи кандидата у депутати».
Віце-спікер також звернув увагу на те. що передвиборна агітація статтею 68 визначається як «здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата у депутати або партію – суб'єкта виборчого процесу». Водночас, він нагадав, що на сьогоднішній день в Україні низку політичних і очевидно виборчих ток-шоу ведуть і планують вести громадяни інших країн. Це, на його переконання, виходячи зі змісту і задуму Закону, вступає в протиріччя з даним Законом. Також М.Томенко сказав, що «важливо було б попередньо поінформувати учасників виборчих перегонів, щоб вони не витрачали кошти, запрошуючи іноземних співаків, спортсменів чи інших VIP-персон на підтримку своїх партій або у свої мажоритарні округи».
За будь-яких, на переконання М.Томенка, обставин великою перевагою Закону про вибори є те, що він ухвалений заздалегідь і можна з’ясувати та зняти всі проблеми до виборчої кампанії.