Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає сумним знаком, що Президент України, перебуваючи у США, зміг провести переговори лише з керівниками Польщі, Румунії та Афганістану.
Щодо результатів цих зустрічей, то, як йдеться у повідомленнях ЗМІ, зокрема, під час зустрічі Президента України із Президентом Афганістану сторони домовилися про створення спільної міжурядової торгівельно-економічної комісії, про роботу над спільними проектами в сфері будівництва різних об'єктів інфраструктури в Афганістані тощо. Також, як повідомляють ЗМІ, на зустрічі йшлося про те, що робота українського миротворчого контингенту викликає довіру в Афганістані та відкриває можливості для посилення співробітництва. Окрім того, раніше, під час виступу на засіданні держав – контрибуторів Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані та запрошених до участі країн, Віктор Янукович заявив, що Україна готова продовжити співпрацю щодо використання транспортної авіації згідно з Меморандумом між урядом України та командуванням НАТО під час операції в Афганістані.
Водночас, за словами учасника бойових дій в Афганістані М.Томенка, найбільше занепокоєння викликало висловлювання Президента України стосовно того, що в України є пропозиції, від яких Афганістану «важко буде відмовитися».
Віце-спікер повідомив, що опозиція має намір з’ясувати у Міністра закордонних справ, який буде присутній у Парламенті у п’ятницю під час години запитань до Уряду, в чому суть пропозицій, від яких Афганістану «важко буде відмовитися».
Микола Томенко також нагадав, що якщо йдеться про участь у військовій операції, то вона можлива лише за згоди Верховної Ради України.
Підсумовуючи, М.Томенко застеріг українську владу від прагнення «відмити свою заплямовану репутацію шляхом залучення наших громадян до участі в подіях у гарячих точках». Микола Томенко нагадав, що подібна історія мала місце в часи практично міжнародної ізоляції Леоніда Кучми, коли він активно включився в такого роду дії, зокрема, шляхом направлення контингенту до Іраку.