Сьогодні, з нагоди 75 річниці з дня смерті Голови Центральної Ради, визначного українського діяча та історика Михайла Грушевського, Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко запросив парламентських журналістів на своєрідний відкритий урок з історії українського парламентаризму, який відбувся в Історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського у Києві.
«Михайло Грушевський – найвизначніший державний діяч та історик ХХ століття», – наголосив М.Томенко. Він також зазначив, що так вважають не лише фахівці, історики та дослідники, а й українські громадяни загалом. Микола Томенко розповів, що, згідно соціологічних досліджень оцінки історичних персонажів та державних політичних діячів, Михайло Грушевський єдиний державний політичний діяч України ХХ століття, діяльність якого визнається та позитивно оцінюється більшістю громадян України. І лише біля 10% громадян оцінюють його діяльність негативно.
Водночас, Микола Томенко наголосив, що «наукова, громадська та державна діяльність Голови Українського Парламенту потребує більшого пропагування і поваги». Він також висловив переконання, що дім-музей Михайла Грушевського у Києві повинен стати більш значимим у пропагуванні цього історичного діяча. «На жаль, потенціал музею та його колективу не повною мірою використовується ані місцевою, ані центральною владою, ані вузами і школами. Натомість, цілком логічно, щоб тут відбувалися і уроки історії, конференції та семінари», – сказав він.
Говорячи про неадекватне ставлення до музею Михайла Грушевського Київської міської влади, Микола Томенко сказав, що меморіальний будинок Голови Українського Парламенту та першого Президента повинен бути або національним закладом в системі Міністерства культури, або Верховної Ради України.
Під час зустрічі Заступник Голови ВР М.Томенко подарував музею двотомний «Руссько-малоросийский словарь», виданий Київським університетом імені святого Володимира у 1897-1899 роках.
Нагадаємо, це не перший подарунок Миколи Томенка музею. У 2007 році народні депутати Микола Томенко, Андрій Сенченко та Людмила Денисова подарували Історико-меморіальному музею Михайла Грушевського меморіальні меблі першого Президента України (ліжко та тумбу), які їм вдалося викупити у приватного колекціонера в Бахчисараї.