«Це початок великої справи – наведення порядку в країні», – так назвав заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко ухвалення Верховною Радою України рішення направити законопроект про внесення змін до Конституції України (щодо гарантії недоторканності для окремих посадових осіб) до Конституційного Суду.
Виступаючи під час розгляду Проекту Закону про внесення зміни до Конституції України (щодо обмеження депутатської недоторканності) (р.н.1375) та Проекту Закону про внесення змін до Конституції України (щодо гарантії недоторканності для окремих посадових осіб)(р.н.3251), Микола Томенко сказав: «Сьогодні цілком очевидно, що це треба зробити. І той факт, що ми готові підтримувати і один, і другий законопроект говорить про те, що питання настільки далеко зайшло, що його вже не можна відкладати».
Він нагадав, що ще у 2005 році, коли підписувався так званий «перший Універсал» між Віктором Ющенком і тодішнім лідером опозиції Віктором Януковичем, було введено недоторканність депутатів місцевих рад. «Згодом потрібен був майже рік боротьби, щоб довести, що це абсурд і нісенітниця та ліквідувати цю «ненормальність», – розповів він.
«Цю «ненормальність» треба ліквідувати і сьогодні», – наголосив М.Томенко. Пояснюючи чому фракція БЮТ наполягає на тому, щоб зняття недоторканності біло поширено і на суддів, і на Президента, він зауважив, що «у Президента це стало ключовою політичною слабинкою. Він починає і завершує цією тезою. Жоден з Президентів не звинувачував так депутатів, як Віктор Ющенко. Мені здається, що межа тут вже перейдена. І коли Президент може заявити, що вбивці і ґвалтівники сидять у цій сесійній залі, очевидно, що і він так само повинен відповідати за свої слова».
Водночас, заступник Голови ВР вважає позитивним той факт, що в країні йде президентська виборча кампанія. «Це добре, що ми не знаємо хто буде Президентом України і підготуємо добру основу для роботи Президента. Щоб наступний Президент не їздив по світу і не принижував власну країну і депутатів. Бо інститут Верховної Ради це теж інститут, який представляє Україну», – сказав він.
«До речі, більше не треба буде оголошувати «злісних прогульників», бо після скасування недоторканності у великого бізнесу не буде сенсу приходити у парламент і всі великі бізнесмени будуть займатися заводами, а не купувати депутатські мандати», – сказав Микола Томенко.
Верховна Рада України ухвалила рішення направити законопроект про внесення змін до Конституції України (щодо гарантії недоторканності для окремих посадових осіб) до Конституційного Суду. За проголосувало 390 депутатів. Зокрема, 171 депутат ПР, 150 – БЮТ, 19 – НУНС, 27 – комуністів, 19 – блоку Литвина, 4 – позафракційних.
Водночас, парламент не підтримав Проект Закону про внесення зміни до Конституції України (щодо обмеження депутатської недоторканності) (р.н.1375), за нього проголосувало 206 народних депутатів. Зокрема, 153 – БЮТ, 49 – НУНС, 3 – позафракційних.