Головним напрямком діяльності команди Леоніда Черновецького у сфері освіти, на жаль, стала спроба перевести цю галузь від районних до міської влади з метою самостійно вирішувати всі кадрові питання, керувати тендерними закупівлями для шкіл та „оптимізувати” земельну територію довкола освітніх закладів.
Микола Томенко звернув увагу на те, що поки команда Черновецького намагалася активно „ділити” гроші й землю київських шкіл, зростання цін на продукти харчування та інфляція призвели до того, що дирекції освітніх закладів тепер змушені суттєво зменшувати порції і калорійність шкільних обідів. Працівники комбінатів шкільного харчування, не встигаючи за ринковими цінами, бояться навіть припускати, якою буде порція, якщо ціни на харчі зростатимуть й надалі. Адже про збільшення фінансування цієї ланки міська влада Києва „забула” подумати.
„Що можна говорити про стан шкіл у регіонах, якщо навіть у столиці України основною проблемою навчання стає не його зміст, а неспроможність забезпечити нормальні умови навчання дітей”, – зауважує Микола Томенко. За його словами, БЮТ наполягатиме на приведення у відповідність фінансування закладів освіти та на неприпустимості зменшення необхідної поживної цінності шкільних обідів.
В той же час, Секретар постійної комісії Київради з питань освіти Олександр Гребельник пропонує терміново провести відкрите засідання цієї комісії для того, щоб запропонувати невідкладний проект рішення стосовно цього питання у Києві. „Зрозуміло, – каже депутат Київради, – що необхідно переглядати бюджетні показники витрат на шкільне харчування, враховуючи нинішнє зростання цін та інфляцію”.