Під час ефіру на радіо «Ера-ФМ Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко сказав, що з того часу, як в грудні 2004 року були внесені зміни до Конституції, які з Президентсько-парламентської перетворили Україну в Парламентсько-президентську республіку, до сьогодні йде тривала дискусія про оптимальну модель основного закону країни. В результаті цієї дискусії, на даний момент в Україні спостерігається високий ступінь готовності для продовження Конституційного процесу.
Водночас, зазначив він, є дві серйозні відмінності в тому що саме змінювати і яким чином.
Томенко відзначає, що перша ключова теза механізму зміни Конституції стосується того, що як і передбачається розділом діючої Конституції про внесення змін до Конституції, це повинен робити виключно парламент за тією процедурою, яка для цього передбачена. З іншого боку, враховуючи те, що йдеться про радикальні, революційні зміни до Конституції, то це не можна робити в прямому або в опосередкованому сенсі без суспільства.
Водночас, Томенко вважає, що ідеальним і правильним було б все-таки винести конституційний процес за межі парламенту, щоб фахівці на спеціальних Конституційних зборах визначили оптимальну модель Конституції, а народ затвердив її на референдумі.
Що стосується суті змін, то основним, на думку Микола Томенко є те, що в новій редакції Конституції необхідно знайти оптимальну модель побудови владних повноважень та закріпити реальне місцеве самоврядування. Водночас, Томенко наголошує, що Конституційна дискусія не повинна перейти межу відміни прямих виборів Президента та продовження терміну діяльності нинішнього парламенту про що останнім часом ведеться багато розмов.
Микола Томенко зазначив, що є категоричним противником виборів Президента в парламенті і вважає політичним правом кожного українського громадянина обирати Президента.
«Українське суспільство сприймає як своє природне політичне право самостійно обирати главу держави», – сказав Томенко.