Так Заступник Голови Верховної Ради України, один із лідерів БЮТ Микола Томенко охарактеризував дискусію, що ведеться довкола принципів створення нової парламентської коаліції.
«Оскільки БЮТ зі складу коаліції демократичних сил не виходив, то цілком очевидно, що ми поважаємо коаліційну угоду, яка напрацьовувалася робочою групою протягом тривалого часу, яка була підписана лідерами БЮТ та НУНС та оприлюднена у Верховній Раді та у багатьох ЗМІ», – зазначив Микола Томенко.
Він звернув увагу на те, що стосовно ситуації зі вступом до НАТО, у розділі 2.1 коаліційної угоди чітко передбачена «взаємовигідна співпраця з НАТО. Набуття повноправного членства в НАТО. Ухвалення рішення про вступ України до НАТО за наслідками всеукраїнського референдуму».
Натомість політик звертає увагу на те, що у «Програмних принципах діяльності нової парламентської коаліції», які НУНС запропонував БЮТ та Блоку Литвина, наведена принципово інша формула засад зовнішньої політики. Зокрема, у документі пропонується «забезпечення повноправного членства України в НАТО, відповідно до прийнятих в Альянсі процедур».
Таким чином, фундаментальний принцип про те, що український народ мусить приймати рішення про вступ України до НАТО замінений на те, що чиновники в НАТО мають визначати, коли Україна набуде повноправного членства в Альянсі.
Микола Томенко наголосив, що немає жодних підстав переглядати позицію стосовно обов’язковості проведення всеукраїнського референдуму щодо вступу до НАТО. Більше того, абсолютна більшість громадян висловлюється саме за таку формулу ухвалення рішення у цьому питанні.
«Ми готові до змін у новій коаліційній угоді з НУНС, проте ці зміни не повинні ставити під сумнів стратегічні питання, оскільки коаліцію варто створювати для України, а не для НАТО», – зазначив Микола Томенко.