На переконання народного депутата Миколи Томенка, сьогодні інститут недоторканності, який поширюється не лише на Президента і народних депутатів, а і на всю суддівську систему включно з місцевими судами, є джерелом політичної корупції в сучасній Україні.
„Тому у вересні минулого року наша команда ініціювала та зібрала понад 8 мільйонів підписів за проведення Всеукраїнського конституційного референдуму за народної ініціативи для того, щоби виявити позицію наших громадян щодо оптимальної моделі організації влади, місцевого самоврядування, суддівської системи влади тощо. Одне з дев’яти питань, запропонованих для обговорення, стосувалося скасування недоторканості вищих керівників держави, народних депутатів України та суддів. Суспільство добре знає і експерти це підтверджують, що сьогодні один з найвищих ступенів корупції – саме у суддівській системі, де не лише на місцевому рівні у суді за хабарі можна вирішити будь-яке питання”, – зауважив народний депутат.
Тому, на переконання Миколи Томенка, цілком очевидно, що до цієї проблеми необхідно підходити системно та скасовувати недоторканність і Президента України, і народних депутатів, і суддів. Більше того, на переконання народного депутата, скасування недоторканності для Президента не створить проблем для його діяльності, оскільки він має такий конституційно передбачений захист, як доволі складна процедура імпічменту.
Водночас Микола Томенко висловив здивування, що сьогодні багато народних депутатів вже сумніваються у необхідності голосування за зняття депутатської недоторканності. „Це хибна позиція. Верховна Рада повинна першою показати приклад у цьому питанні і швидше внести відповідні зміни до Конституції, водночас не забуваючи, що не меншою загрозою залишається проблема недоторканності системи суддівської влади, де будь-який місцевий суддя може діяти безкарно, маючи правовий захист недоторканності”, – вважає народний депутат.