На цьому акцентував увагу Микола Томенко, виступаючи на засіданні Футбольного прес-клубу з нагоди річниці здобуття Україною права проводити у себе фінальну частину чемпіонату Європи з футболу у 2012 році.
„Річний досвід дискусії про Євро-2012 засвідчує, що треба з цієї розмови повністю прибрати слово „політика”, оскільки спроба будувати політичну кар’єру на критиці або підтримці Євро може мати погані наслідки для України”, – вважає Томенко.
Він звернув увагу на те, що досі в Україні відсутній зрозумілий механізм ухвалення рішень стосовно проведення в Україні чемпіонату Європи з футболу у 2012 році. „Продовжують існувати кілька центрів прийняття рішень, і ніхто не може збагнути, хто за що відповідає. Тому створення зрозумілої моделі управління з єдиним центром – нагальна потреба нашої держави у цьому питанні”, – переконаний Микола Томенко.
За його словами, також необхідно зупинити „космічні” апетити місцевого самоврядування, зокрема, міст, які приймають Євро-2012. „Ці міста скоро можуть запропонувати навіть ухвалити законопроект, який би дозволяв їм взагалі не платити податки у зв’язку з проведенням чемпіонату Європи. Завдання місцевого самоврядування – передовсім створити нормальні умови для інвесторів, а вже потім вимагати гроші від держави”, – вважає Микола Томенко.
На його думку також необхідно оптимізувати державну програму в частині бюджетного фінансування організації Євро-2012, яке є абсолютно завищеним і містить багато статей, що жодним чином не стосуються проведення цього чемпіонату.
Стосовно парламенту, то, за словами Миколи Томенка, рік назад він як Заступник Голови Верховної Ради V скликання в Кардіффі (Великобританія) гарантував парламентську підтримку та усіляке сприяння у цьому питанні. „І сьогодні я переконаний, що український парламент виконає усі свої зобов’язання та законодавчо допоможе у будь-яких питаннях, що стосуються підготовки до Євро-2012”, – зазначив Микола Томенко.
Він запропонував керівникам Національного олімпійського комітету України, представникам спортивної громадськості та медіа провести зустріч з керівниками телевізійних каналів, щоб зупинити нищення спортивних програм і спортивних новин на центральних каналах. „Ми багато говоримо про Євро та підтримку спорту в той час, як щодня на телеканалах зменшуються або взагалі зникають спортивні новини, а історія з трансляцією гри хокейної збірної України взагалі стала своєрідною таємницею”, – зазначив Микола Томенко. Він нагадав, що у програмах телепередач на Першому національному каналі були заплановані ранкові трансляції ігор збірної України з хокею, проте відповідних трансляцій не відбулося без усяких пояснень.
„Тому якщо ми кажемо, що Євро-2012 – це елемент просування іміджу України як спортивної держави, то повинні розуміти, що, в першу чергу, інформація про спорт та фізичну культуру повинні повернутися на екрани телебачення”, – підсумував Микола Томенко.