«В Україні нині закінчилось навчання у школах, і традиційно для дітей та молоді настає так званий оздоровчий період. Проте цьогорічний «оздоровчий період» нічим не відрізняється від попередніх, коли батьки разом з вчителями придумують, як оздоровити українське молоде покоління, що за даними офіційної статистики, випускники шкіл та студенти вузів, більше 80% є потенційно хворими», – зазначив народний депутат Микола Томенко.
Виходячи з цього, необхідні радикальні кроки по оздоровленню молоді, переконаний політик. І для цього, на його думку, необхідні не лише меценатські чи локальні проекти, а масштабні державні програми.
«Звідси висновок – мільярди треба витрачати не Зимову Олімпіаду – чергову забавку влади і «братських» комерційних структур, що спеціалізуються на відкатах державних коштів, а на системне інвестування у здоров’я нації», – вважає М.Томенко.
Микола Томенко звернув увагу на те, що в рамках проекту «Здоровим і спортивним бути модно», який реалізує його Фонд «Рідна країна», він об’їздив тисячі об’єктів по всій Україні (починаючи з Києва і закінчуючи селом) і у більшості випадків оздоровчі та спортивні об’єкти вузів, шкіл та дошкільних закладів перебувають у такому ж стані, як у перші роки після війни. Там залишились або об’єкти, відремонтовані на кошти батьків, або де-не-де – встановлені на кошти меценатів.
«В Україні вкрай потрібна державна програма реконструкції та відновлення дитячих та спортивних майданчиків у дворах, басейнів у школах та дошкільних закладах, а також підготовка спільно з спортивними товариствами інструкторів спорту, які би працювали в сільській місцевості і забезпечували роботу зі школярами у позаурочний час за місцем проживання. Без відновлення такої інфраструктури системних змін досягти не вдасться», – зазначив політик.
Також Микола Томенко, зустрічаючись з батьками та дітьми, сказав, що він радий, що багато депутатів підтримали його ініціативу, щоб кошти, що виділяються на оздоровлення народних депутатів, влітку були освоєні для оздоровлення дітей чи школярів.
«Звісна річ, з моральної точки зору це підхід правильний, але він не вирішує питання. Необхідний системний державний підхід і відповідні національні програми. Тому я переконаний, що нинішньому хворому молодому поколінню такі забавки влади, як, наприклад Зимова Олімпіада, не потрібні. Державні гроші повинні інвестуватися у здоров’я нації», – переконаний М.Томенко.