«Ілюзії, які мали багато громадян напередодні виборчої кампанії стосовно мажоритарної складової виборів, значною мірою були розвіяні. Це відбулося після того, як в багатьох мажоритарних округах перемогли депутати, що мали достатньо фінансових можливостей та підтримку влади, і які обіцяли все, що лише можна було обіцяти, а фактично на наступний день вони «мужньо» вступили до Партії регіонів», – наголосив один із лідерів «Батьківщини», народний депутату України Микола Томенко.
За його словами, ці депутати голосують та будуть голосувати законопроекти прямо протилежні до того, що вони обіцяли.
На думку Миколи Томенка, цей передвиборчий обман, очевидно, вплинув на зміну оцінки виборчої системи громадянами України.
«Сьогодні все більше людей вважають, що мажоритарна система для України є непотрібною, змішана система є неефективною так само, як і закриті партійні списки. Натомість, все більше людей підтримує ідею відкритих партійних списків», – зазначив політик.
Він поінформував, що за даними дослідження «Українського демократичного кола» більшість українців (49,3%) вважає, що вибори до Верховної Ради України треба проводити за партійними списками (з них 2,3% — за закритими партійними списками, 47% — за відкритими партійними списками). На думку третини опитаних (32,4%) парламентські вибори треба проводити за нині чинною змішаною системою, коли половина депутатів обирається за партійними списками і половина депутатів в одномандатних виборчих округах.
«Не зважаючи на те, що ми частково вийшли з парламентської кризи, тема можливих парламентських виборів все рівно буде залишатися актуальною. Саме тому вже треба активно працювати над підготовкою виборчих правил до наступних парламентських виборів. Для мене цілком очевидно, що ці вибори повинні проводитися за схемою відкритих партійних списків», – підсумував Микола Томенко.
Для довідок. «Українське демократичне коло» упродовж 8–14 лютого 2013 року провело всеукраїнське опитування. Вибіркова сукупність репрезентує доросле населення України й охоплює всі регіони країни. Методом стандартизованого інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання опитано 1200 респондентів віком від 18 років. Статистична похибка вибірки без урахування дизайн-ефекту з імовірністю 0,95 не перевищує ±2,9 %.. Детальніше про дослідження можна дізнатися тут