На цьому наголосив один із лідерів «Батьківщини», народний депутат України Микола Томенко під час свого виступу на круглому столі в Інституті Горшеніна на тему «Дострокові парламентські вибори: за і проти».
За словами політика, для того, щоб сьогодні говорити про розпуск Верховної Ради, спочатку треба обговорити наявність реальних передумов для цього.
«Розпуск парламенту має бути своєрідним консенсусом і всередині суспільства, і всередині політикуму, оскільки лише за таких умов можна буде вийти на зрозумілу процедуру підготовки до наступних дострокових виборів», – зазначив у своєму виступі Микола Томенко.
На його думку, на сьогодні немає ані чіткого розуміння громадськості щодо необхідності розпуску парламенту, ані відповідної позиції більшості політичних сил з розумінням того, як розпустити парламент та організувати нові вибори.
«Для того, щоб реально готуватися до позачергових виборів, потрібно знайти бодай відносний консенсус стосовно виборчого законодавства, дати виборів та найважливіше – уже в теперішньому парламенті прийняти такі рішення, які б забезпечили працюючий та ефективний парламент у майбутньому. Перевибори заради перевиборів не потрібні. Перевибори повинні дати нову якість діяльності Верховної Ради», – наголосив політик.
Водночас Микола Томенко нагадав про свої пропозиції стосовно необхідності ліквідації так званої короткої процедури при ухваленні принципових законодавчих рішень, забезпечення персонального голосування та відповідальності за неперсональне голосування. Також він нагадав про необхідність чіткого визначення ролі опозиції в діяльності Верховної Ради або через надання їй можливості брати участь у формуванні порядку денного, або представлення опозицією частини своїх законопроектів під час кожного пленарного засідання, або виділення окремого «дня опозиції», наприклад, у середу для того, щоб вона мала можливість презентувати свої законодавчі ініціативи.
Також політик нагадав про недопущення використання судових інституцій для позбавлення депутатського мандату. На його переконання, питання стосовно можливого позбавлення депутатського мандату повинні ухвалюватися більшістю Верховної Ради України.
«Розпуск парламенту створює також серйозну проблему для підготовки до підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом, що перенесено ближче до 2015 року, та створює реальну загрозу для її підписання. Тому сьогодні на часі стоїть питання не розпуску Верховної Ради, а організації її ефективної роботи», – підсумував Микола Томенко.