Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко отримав відповідь від Міністерства інфраструктури України на своє звернення до Президента України стосовно можливості організації перельоту до Шевченківських місць групи журналістів.
Як відомо, восени минулого року був відкритий гелікоптерний майданчик біля Тарасової гори, будівництво якого здійснювалося за державні кошти та було включено до плану реалізації Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу.
До складу гелікоптерного майданчику з пасажирським терміналом пропускною здатністю 50 пасажирів на годину, збудованого у селі Пекарі Канівського району Черкаської області, входять посадковий майданчик, одноповерховий пасажирський термінал, який складається із зали очікування, конференц-залу та кімнати відпочинку, контрольно-пропускного пункту, місць для зупинки автотранспорту тощо. Майданчик, розрахований на 10 гвинтокрилів, був збудований майже за 100 мільйонів гривень бюджетних коштів.
Стосовно його цілей, то сайт Кабміну повідомляв, що «передбачається, що гості чемпіонату, які виявлять бажання відвідати Шевченківські місця, матимуть можливість побувати на цих славетних черкаських землях, вклонитися могилі Кобзаря, при цьому – зі значною економією часу на дорогу». Голова Черкаської ОДА С.Тулуб заявляв, що «нині у багатьох країнах світу діють потужні українські діаспори. І це не найбідніші люди, ви знаєте. Вони прилетять в Бориспіль, і там буде створено вертолітний термінал, потім вертоліт збере туристів і прилетить у Канів, до могили Шевченка…». Натомість, Президент В.Янукович обіцяв, що «…вже навесні цього року в усіх вас буде можливість відвідати Чернечу гору, побувати на могилі Кобзаря. До речі, і вертолітна площадка побудована для всіх».
Незважаючи на те, що урочисте відкриття гелікоптерного майданчика у селі Пекарі відбулося ще 19 вересня 2011 року, його фактичне відкриття переносили спочатку на грудень 2011 року, потім – на початок 2012 року, потім – до річниці перепоховання Тараса Шевченка – у березні 2012 року. І нарешті, лише 1 червня 2012 року голова Черкаської облдержадміністрації повідомив, що майданчик почав функціонувати.
Водночас, народний депутат Микола Томенко зазначив, що ані його звернення до відповідних відомств, ані численні журналістські розслідування з приводу використання вермайданчика під час проведення Чемпіонату не дали змоги дізнатися скільки туристів ним скористалися та скільки грошей заробила на цьому держава.
Натомість, додав М.Томенко, розв’язка цього питання виявилася досить простою, як йдеться у згаданій відповіді, підписаній Першим заступником міністра інфраструктури України, «на цей час заявка на реєстрацію гелікоптерного майданчика у с.Пекарі Канівського району Черкаської області до Державіаслужби України не надходила. Тому вказаний гелікоптерний майданчик не занесено до Державного реєстру цивільних аеродромів (вертодромів) України. Питання сертифікації гелікоптерного майданчика буде розглядатись тільки після його реєстрації у Державному реєстрі цивільних аеродромів (вертодромів) України».
«Отож, у підсумку, ЄВРО завершилося, а найдорожчий гелікоптерний майданчик, збудований бюджетним коштом на гроші ЄВРО для так званих багатих туристів чемпіонату, влада досі не сертифікувала. І, цілком зрозуміло, що він до сих пір не є придатним для польотів», – підсумував М.Томенко.