Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає, що експеримент в галузі медицини – це своєрідний експеримент над людьми. Про це він сказав коментуючи прийняття парламентом у першому читанні Законопроекту, внесеного Кабінетом Міністрів, стосовно порядку проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві (р.н.8603). (за ухвалення законопроекту проголосували 245 народних депутатів. Не підтримали його прийняття фракції БЮТ-Батьківщина та КПУ).
Говорячи про реформи в медицині та створення госпітальних округів, Микола Томенко в першу чергу назвав помилковою передачу фінансування фельдшерсько-акушерських пунктів до районних бюджетів, оскільки, за його словами, районні бюджети і так не здатні забезпечити нормальне фінансування міських та районних лікарень. Він зауважив, що коли ФАПи знаходилися на балансі сільських рад, то вони хоча б частково фінансувалися і про них було належне піклування. «Те, що сьогодні фінансування ФАПів передали від сільських до районних рад, означає, що взагалі нічого фінансуватися не буде і навіть щоб зробити елементарний укол, людині в селі треба буде заплатити за шприц», – наголосив він.
Віце-спікер наголосив, що якщо далі піде об’єднання закладів охорони здоров’я та створення госпітальних округів, то з одного боку це означатиме погіршення умов для забезпечення охорони здоров’я, а з іншого боку, що на його переконання є ще більш небезпечним, «це фактично говорить про те, що госпітальні округи, які створюються на базі 3-4 сільських районів, – це спроба підготуватися до адміністративно-територіальної реформи шляхом скорочення сільських районів». М.Томенко зауважив, що такий крок призведе до проблем із забезпеченням роботою тієї невеликої кількості людей з вищою освітою, які працюють у сільській місцевості. «Та й взагалі до поступового занепаду українського села», – додав він.
Крім того, Заступник Голови Парламенту звернув увагу на те, що без рішення органів місцевого самоврядування «експерименти над людьми в охороні здоров’я робити не варто».