Сьогодні під час засідання Громадської ради при Державному комітеті телебачення та радіомовлення Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко назвав позитивним той факт, що нове керівництво Держкомтелерадіо відновило діяльність Громадської ради, яка не працювала протягом останніх кількох років.
Говорячи про пріоритети в інформаційній сфері, Микола Томенко зауважив, що ефективними можуть бути лише ті рішення, які потрапляють у парламент після серйозного обговорення фахівців, експертів та державних інститутів, які опікуються медіа. «Парламент повинен ухвалювати медіа законодавство не за партійною ознакою, а для того, щоб забезпечити ефективний конкурентний український медіа ринок», – сказав він.
Віце-спікер наголосив, що «спільна робота і координація всіх структур є передумовою, що таке законодавство буде на користь всіє медіа спільноти, а не на користь політичної групи чи партії».
Микола Томенко також висловив здивування, що Президент останнім часом активно критикує Національну раду з питань телебачення та радіомовлення, хоча абсолютна більшість її членів сформована за його поданням або поданням братських до нього політичних сил. «Більше того, я хочу підкреслити, що в Україні протягом останніх років працює склад Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, який фактично був складовою Секретаріату Президента. Тому, якщо є проблеми з рішеннями Нацради, то це питання до Президента та його команди, а не до Національної ради», – наголосив М.Томенко.
На думку М.Томенка, така критика може бути пов’язана з тим, що в контексті президентської виборчої кампанії готується чергове незаконне звільнення з боку Президента членів Нацради.
Заступник Голови ВР М.Томенко також запропонував керівництву Держкомтелерадіо провести спільне засідання Національної ради, Держкомтелерадіо та Громадської ради, які опікуються медіа для того, щоб визначити пріоритети на найближчу перспективу діяльності в інформаційній політиці.