Виступаючи у Парламенті під час розгляду Проекту Постанови про Основні напрями бюджетної політики на 2013 рік, Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко заявив, що «складається враження, що Уряд «щось знає».
Він пояснив, що, очевидно, Уряд розуміє, що нинішня влада програє вибори і для того, щоби Парламент не впливав на формування бюджету повністю забирає право його формування собі та Адміністрації Президента. «Уряд точно знає як закінчиться виборча кампанія, бо остаточно забирає у Парламенту право формувати бюджет», – наголосив М.Томенко.
Політик підкреслив, що за всю історію Парламенту ще не було такого, щоб бюджет формувався за документом, написаним в Адміністрації Президента. «Нам пропонують, що державний бюджет буде написаний за посланням Президента і двома іншими документами: національним планом дій щодо впровадження програми економічних реформ та державною програмою соціально-економічного розвитку на наступний рік, яких ніхто не бачив», – відмітив М.Томенко. «Тобто нам пропонують віртуальні бюджетні показники на підставі неконституційних документів, до яких жодного відношення не має Парламент», – додав він.
Стосовно соціально-економічного аспекту документу, то Микола Томенко нагадав, що опозиція наполягала на перегляді бюджету 2012 року і збільшенні субвенцій місцевому самоврядуванню, «оскільки у нас влада працює в бюджетному процесі 2012 року таким чином, що батьки платять, щоб школи та дитячі садочки ремонтували, а губернатори кажуть, що бізнесменам треба здавати гроші, щоб лікарні працювали». «Таким чином у нас люди повністю забезпечують бюджетний процес», – наголосив він. «Навіть після того, як ми натиснули і субвенції додали, місцевим бюджетам не вистачає цього щоб утримувати освіту, охорону здоров’я, культуру», – додав він.
«Тому сьогодні ми мали б почути, що нас очікує за цим документом у наступному році, однак жодного прогнозного показника, за яким буде формуватися бюджет, Уряд нам не запропонував», – зазначив Віце-спікер. Зокрема, він додав, що Уряд зобов’язаний надати показники прогнозу офіційного обмінного курсу, натомість у проекті документу передбачається, що відбудеться «поступове» підвищення гнучкості обмінного курсу гривні. За словами М.Томенка, цікаво до якого показника курсу гривні до долара приведе ця гнучкість.
«Позиція опозиції однозначна: більш непрофесійного, непідготовленого і антинародного документу ми ще не бачили. Ми як опозиція його не підтримуємо», – сказав Микола Томенко.