Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає, що, не дивлячись на те, що розгляд Законопроекту «Про всеукраїнський референдум» перенесено на осінь, цілком очевидно, що влада не залишить ідею зробити Конституцію «для себе».
Віце-спікер також назвав очевидним, що найкоротший шлях для цього – це шлях, який був запропонований в Законопроекті про референдум: через відміну змін до Конституції 8 грудня 2004 року. «Враховуючи вразливість і, м’яко кажучи, незаконність такого кроку, для влади важливо, щоб восени якщо не де-юре, то де-факто, – шляхом голосування за Законопроект про референдум і низку інших вразливих законів отримали триста голосів», – сказав М.Томенко. Це, на його думку, означає, що якщо така мета поставлена, то слід очікувати як мінімум кількох тенденцій. Першою такою тенденцією заступник Голови ВР назвав «пошук нових союзників для формування де-факто конституційної більшості», а це, переконаний він, означатиме щонайменше серйозні кадрові зміни в уряді та серед місцевої виконавчої влади, «а також, очевидно, підвищить ціну депутатських груп, які знаходяться поза коаліцію».
Чи вдасться це зробити залежить від багатьох обставин. Одна з найважливіших, вважає М.Томенко, – це «несприйняття не лише опозицією, а й суспільством таких кроків». «Не менш важливим фактором є фактор того, що розширення сфери суб’єктів можливої конституційної більшості створить серйозну напругу і конфлікти всередині теперішньої команди Партії регіонів», – зазначив Віце-спікер.
«Отож, попри майбутні місцеві вибори, все-таки головною інтригою наступного політичного сезону буде проблема конституційної більшості та, відповідно, можливості ухвалення нової Конституції для Президента», – спрогнозував Микола Томенко.