В інтерв’ю газеті «День», відповідаючи на запитання журналіста з приводу реальності проведення зимових Олімпійських ігор 2022 року у Карпатах, заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко зазначив, що для розвитку фізичної культури і спорту та для іміджу України літня Олімпіада набагато корисніша ныж зимова.
«Олімпіада – це передовсім можливість покращити життя своєї країни», – наголосив М.Томенко та зазначив, що він, як людина, яка пропагує і допомагає розвитку фізичної культури і спорту, агітував би за літню олімпіаду. «Наші традиційні види спорту переважно літні. Україна ніколи не була «зимовою» країною. Ми зберегли біатлон, частково фігурне катання, санний спорт тощо», – зауважив він.
Окрім того, Микола Томенко нагадав, що в Україні в принципі відсутня належна спортивна інфраструктура для зимових видів спорту. «Ми навіть чемпіонатів України по багатьох зимових видах спорту не можемо провести, бо не маємо відповідних умов. У мене виникає питання: навіщо нам будувати комплекси, скажімо, для кьорлінгу, шорт-треку чи скелетону за бюджетні кошти, якщо ми не конкурентоспроможні у цих видах спорту», – зауважив Віце-спікер.
«Наші види – це плавання, легка атлетика, ігрові види спорту, які зараз в занепаді. Якби ми претендували на літню олімпіаду, то могли б побудувати басейни, інфраструктуру для легкої атлетики, ігрові зали тощо», – наголосив М.Томенко. «Окрім того, нема належних баз для тренування гімнастів, борців, боксерів, – це теж проблема. Треба піднімати гандбол, волейбол, всі види спорту, які є традиційно «українськими», – додав він. На думку М.Томенка, в такому разі була логічна та зрозуміла стратегія розвитку спорту. Він зазначив, що «навіть якщо б ми не виграли літню олімпіаду, то хоча б підтягнули інфраструктуру традиційних для України видів спорту».
Однак, на думку М.Томенка, «шансів прийняти літню олімпіаду у нас мало, але ще менше прийняти зимову». «Я зараз не говорю про те, що Україна не підпадає під базові вимоги щодо зимових видів спорту, мовчу про те, що зимова Олімпіада у 2014 році вже буде проводитися в Росії, але найважливішим залишається необхідність фантастичних вливань бюджетних коштів для спортивної інфраструктури, яка потім буде мало використовуватися», – сказав заступник Голови ВР. «Отож, ініціатива щодо проведення зимової Олімпіади в України є своєрідним піар-подарунком для Галичини, але вона є хибною з точки зору успішної стратегії», – додав він.