„Подальша дієздатність парламенту буде залежати від можливості ухвалення важливих рішень повним чи відносним консенсусом, досягнутим між всіма політичними силами у Верховній Раді”, – таку думку в коментарі кореспонденту УНІАН висловив народний депутат Микола Томенко, коментуючи перспективи роботи парламенту після формування уряду.
Основною загрозою нинішнього парламенту, на його думку, є загроза здатності Верховної Ради оперативно реагувати на ситуацію, що складається в країні. За словами Томенка, важливі рішення мають ухвалюватися не просто арифметичною більшістю у ВР, а враховувати й інтереси парламентської меншості. Він нагадав, що у минулому скликанні ВР часто не враховувалася точка зору опозиції. Микола Томенко наголосив, що необхідно відійти від такої практики і знаходити повний чи відносний консенсус між усіма політичними силами. Тоді, на його переконання, всі рішення будуть більш зваженими та принциповими для країни. «Якщо така концепція переможе, то зніметься загроза диктату меншості як в коаліції, так і в опозиції», – сказав він.
На думку Миколи Томенка, неспроможність парламенту досягти згоди у деяких кадрових питаннях полягає у двох конфліктах. Зокрема, він нагадав, що фракція Партії регіонів, аби утримати фракцію КПУ, пообіцяла висунути узгоджену кандидатуру Адама Мартинюка на посаду першого віце-спікера. Водночас, як найбільша фракція, ПР має свою кандидатуру на цю посаду”, – зауважив Микола Томенко. Другий конфлікт, за його словами, існує всередині фракції НУ-НС, оскільки деяким депутатам за позитивне голосування при формуванні уряду були обіцяні посади у Верховній Раді. При цьому, такі обіцянки дещо порушують попередні домовленості між БЮТ та НУ-НС. Для прикладу Микола Томенко назвав той факт, що посаду голови парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони пропонується віддати членові фракції НУ-НС Анатолію Грищенку, хоча цей комітет належить до квоти БЮТ. «Задля нормальної роботи парламенту необхідно вийти за межі протистояння „коаліція–опозиція” та за межі ультиматумів окремих народних депутатів», – вважає він.
Микола Томенко також наголосив, що необхідно, аби всі рішення, які ухвалюються представниками політичних сил під час Погоджувальної ради, виконувалися беззастережно. Він нагадав, що фракція Партії регіонів не голосувала за рішення про проведення наступного пленарного засідання ВР після того, як ЦВК зареєструє нових нардепів замість тих, що увішли до складу уряду. При цьому, він нагадав, що під час Погоджувальної ради представники ПР запевнили, що голосуватимуть, якщо коаліція достроково припинить повноваження 14 народних депутатів. «Якщо такі „кидки” будуть продовжуватися, то погоджувальна рада як механізм прийняття рішень може взагалі втрати свій сенс», – сказав Микола Томенко.