Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко висловився за важливість ухваленого у другому читанні Проекту Закону щодо державної підтримки сімей, які усиновили дитину із числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування (реєстр. №1452).
Він звернув увагу на те, що даний законопроект суттєво покращує стандарти державної підтримки сімей, які усиновили дітей. Цим документом, фактично, дорівнюються соціальні стандарти підтримки дітей, що усиновлюються, із дітьми, які виховуються у сім’ї. Зокрема, в частині надання одноразової оплачуваної відпустки (56 календарних днів), одноразової грошової допомоги у розмірі, встановленому для виплати допомоги при народженні першої дитини, а також виплати щомісячної допомоги.
Водночас Микола Томенко висловив застереження, що підхід фахівців, які готують законопроекти для Президента, треба радикально переглянути, оскільки протягом останніх років ініціативи Президента зводяться до максимальної соціальної підтримки процедури усиновлення. В той же час не передбачається активної підтримки дітей, які народжуються і виховуються у сім’ях.
«Ідеологія усиновлення полягає у гуманістичному та добровільному рішенні родини, яка світоглядно та фінансово готова взяти дитину для того, щоб виховати її в сім’ї. Водночас, велика кількість подібних ініціатив із «фінансовим стимулюванням» може призвести не до нормального виховання дітей-сиріт у сім’ях, а до заробітчанства на процедурі усиновлення», – вважає віце-спікер.
На його переконання, на сьогодні більш важливо максимально спросити процедуру усиновлення та більш активно проводити просвітницьку роботу про важливість національного усиновлення. «Також дуже важливо, щоб після того, як ми ухвалили цілу низку законів на підтримку процедури національного усиновлення, Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту проаналізувало, в яких умовах виховуються діти, які були усиновлені чи взяті під опіку протягом останнього періоду», – зазначив Микола Томенко.