Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає, що більшість депутатського корпусу, обраного 31 жовтня 2010 року, стане складовою місцевої виконавчої влади та паралельно вирішуватиме свої прагматичні питання.
«Якщо проаналізувати якісний склад прохідних частин списків, зокрема, Партії регіонів та інших провладних партій, то в абсолютній більшості – це люди, які мають посади в системі місцевої виконавчої влади або призначені на посади по лінії різних міністерств та відомств», – зазначив М.Томенко. Таким чином, переконаний він, «важко собі уявити, що такі депутати будуть належним чином виконувати свої зобов’язання і, зокрема, захищати інтереси виборців і контролювати діяльність місцевої виконавчої влади».
Також цікавим показником, на думку Віце-спікера, є те, що в результаті змін до Закону про місцеві вибори змінилась кількість та структура депутатського корпусу місцевих рад 6 скликання. Він зазначив, що кількісні параметри цих змін вже можна окреслити, оскільки всі чинні місцеві ради відповідно до вимог Закону вже ухвалили рішення про кількісний склад їхніх наступників.
Так, загальна кількість депутатів місцевих рад буде зменшена на 7908 осіб і становитиме 225 578 осіб. «Однак, це зменшення депутатського корпусу дуже нерівномірно розподілене між різними рівнями рад. Відбулася своєрідна прагматизація і упорядкування депутатського корпусу за їхнім статусом», – наголосив М.Томенко. Він пояснив, що найбільше скоротиться кількість депутатів нижчого рівня – сільських рад, депутатів районних та районних у місті рад. Це, на переконання Віце-спікера, ще раз підтверджує все меншу значимість такого рівня місцевого самоврядування. Водночас, М.Томенко відмітив помітне збільшення кількості депутатів інших рад, зокрема, обласних, міських рад великих і середніх міст, міських рад міст районного значення та селищних. «Цілком очевидно, що статус і вага депутатів цих рад зросла», – підсумував він. За словами Миколи Томенка така тенденція змушує зробити наступний висновок: при загальному зменшенні депутатського корпусу, помітно збільшилася кількість депутатів у органах самоврядування, які мають значний вплив на розподіл ресурсів (земельних, бюджетних тощо).
Детальну інформацію можна знайти на сайті: polityka.in.ua/