«День опозиції у парламенті перетворився на день не голосування за всі законопроекти опозиції», – сказав заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко під час брифінгу у парламенті. «Я з сумом констатую те, що на сьогоднішній день виробилася практика, коли опозиція немає жодної можливості дієво впливати на законодавчий процес», – зазначив він.
Микола Томенко повідомив, що спеціально було прийнято рішення не ставити сьогодні на розгляд сесійної зали «жодного політичного, конфліктного чи соціального законопроекту». «Ми поставили лише неполітичні, несоціальні законопроекти, з питань, які давно потребують врегулювання», – пояснив він. Для прикладу він назвав ряд законопроектів, зокрема, Законопроект про внесення змін до Закону «Про телебачення і радіомовлення», яким пропонується врегулювати питання трансляції програм і передач з платними інтерактивними конкурсами. «Це Законопроект про заборону, так званих, телевізійних розіграшів проти яких виступає більшість населення країни і які на деяких каналах стали ледь не єдиною ефірною програмою», – зазначив М.Томенко, підкресливши, що профільний Комітет прийняв рішення підтримати даний Законопроект. «Окрім того, це три законопроекти «Про авторське право і суміжні права», які покликані нарешті врегулювати це питання в Україні, – продовжив М.Томенко, – Це законопроекти, які підтримані та схвалені експертами і фахівцями, бо сьогодні ми залишилися єдиною країною на європейському просторі, в якій не тестується система наукових робіт: ні студентських, ні аспірантських, ні викладачів. Нова редакція закону – це вимога європейських стандартів і здорового глузду». «До речі, в Росії вже застосовано багато європейських норм щодо захисту авторських і суміжних прав», – додав він.
Підсумовуючи, Микола Томенко сказав, що «сьогодні ми намагалися запропонувати компромісний та комфортний варіант роботи парламенту. Ми внесли від опозиції ті законопроекти, які не викликають застережень практично у жодного фахівця в цих галузях, однак, за них не голосує жоден представник коаліції».
Крім того, М.Томенко висловив переконання, що той факт, що жоден із законопроектів не був підтриманий ні в першому читанні, ні, навіть, направлений на повторне перше, свідчить про «принциповий підхід коаліції не підтримувати будь-який законопроект опозиції». «Парламент не може працювати у такому стані, а тому ми будемо ініціювати зібрання керівників фракцій для того, щоб зрозуміти логіку дій фракцій, що входять до коаліції, бо сьогодні Законодавчий орган виглядає як Верховна Рада коаліції, а не Верховна Рада України», – наголосив заступник Голови ВР.