Сьогодні під час брифінгу у парламенті Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко, підбиваючи підсумки роботи парламенту протягом тижня, ще раз зазначив, що не було досягнуто компромісу між фракціями.
Микола Томенко повідомив, що фракція БЮТ на своїх засіданнях протягом кількох днів обговорювала як втілювати в життя серйозні соціально-економічні проекти, яких потребує країна. «Як не парадоксально це звучить, але ми будемо радити уряду, якщо і далі Партія регіонів триматиме в осаді Вищий законодавчий орган, реагувати тимчасовими рішеннями для того, щоб не допустити хаосу в країні», – наголосив він.
М.Томенко наголосив, що в парламенті є низка законопроектів, які потребують негайного розгляду, серед них законопроекти про місцеве самоврядування. Він нагадав, що на цьому тижні тому мова йшла про те, що з 1 січня 2010 року вступає в дію норма Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів», про заборону продажу м’ясо-молочних продуктів власного виробництва. Він нагадав, що у 2005 році Парламент ухвалив цей законопроект голосами 250 народних депутатів, серед них 21 народний депутат з фракції Партії регіонів та біля 10 народних депутатів, які в наступному скликанні перейшли до Партії регіонів. Таким чином, його ухвалення стало можливим завдяки голосуванню в тому числі і народних депутатів України з Партії регіонів. «На сьогодні існує низка законопроектів, в тому числі проект Кабінету Міністрів України, про перенесення на 5 років терміну вступу в дію цієї норми. Партії регіонів повинна визнати, що дане рішення приймалося спільно і дати можливість зайти в зал і проголосувати рішення про відтермінування на 5 років даного мораторію», – сказав він.
«Ми не можемо чекати із ухваленням бюджету. В якому, до речі, передбачена допомога найнезахищенішим категоріям населення: пенсіонерам з найменшими пенсіями, допомога вчителям і лікарям, допомога ветеранам, певним категоріям мам тощо», – наголосив М.Томенко.
Водночас, Заступник Голови ВР зауважив, що якщо «ніхто не хоче йти на домовленості і шукати компроміси тоді нема сенсу збирати таку кількість людей і запускати цю «машину» – сесійну залу, бо це достатньо великі кошти».
«Нещодавно мова йшла про те, щоб позбавити заробітної плати тих, хто блокує, я пропоную: порахуйте скільки коштує оце все, де ми всі знаходимося. Напевно треба і це все відшкодовувати, бо запустити всі інституту та приміщення Верховної Ради для засідання, які чотири дні не проводяться, – це занадто велика розкіш для країни у стані соціально-економічної кризи», – наголосив М.Томенко.
«Тому, все, що відбувалося на цьому тижні ще раз підтвердило, що Верховна Рада стала майданчиком для передвиборчої агітації однієї партії, – сказав М.Томенко, наголосивши, що ходять чутки і про радикальні ідеї: як використати цю ситуацію для відтермінування дати виборів Президента, – однак, я не вірю в ці радикальні сценарії».
Заступник Голови ВР зауважив, що цей тиждень ще раз підтвердив, що його ідея про те, щоб відправити парламент у неоплачувану відпустку під час президентської кампанії стає все більш актуально.
«Не дивлячись на те, що мене не підтримує Регламентний Комітет, я переконаний, що найближчим часом ми повернемося до моєї постанови і хоча б під час президентської виборчої кампанії не будемо мучити ні себе, ні народ. І не будемо витрачати бюджетні кошти на те, щоб збирати всіх тут, дискутувати на Погоджувальній раді і розходитися», – сказав Микола Томенко.