Голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко звернув увагу на дивну історію, яка відбувається стосовно ситуації з компанією «Зеонбуд», що займається цифровим мовленням. Він нагадав, що Комітет запропонував парламенту прийняти Постанову, згідно з якою необхідно буде зробити елементарні й очевидні речі – перевірити, хто є реальним власником цієї компанії і наскільки покриття мережі цифрового мовлення відповідає заявленому «Зеонбудом».
«Таку позицію щодо необхідності громадського та державного втручання в діяльність цієї компанії-монополіста, зареєстрованого на Кіпрі, заявляють абсолютна більшість громадських структур та медіаспільнот. Натомість дана Постанова ніяк не може потрапити до порядку денного Верховної Ради», – зауважив Микола Томенко.
«Так, ще вчора було поінформовано, що ця Постанова розглядатиметься сьогодні, але вночі вона «зникла» з порядку денного. У мене запитання до Апарату Верховної Ради та керівництва парламенту: чому ви вирішили, що неактуальними питаннями є захист громадян, які невідомо, в який спосіб будуть переглядати телебачення в період «цифрового життя» України з 2015 року, інтереси медіаспільноти, яка незадоволена і не розуміє, що відбувається на цьому ринку, та інтереси загальнонаціональних та регіональних мовників, які платять шалені тарифи за майбутню послугу?» – зазначає Голова Комітету.
Як відомо, всі медіаексперти говорять про те, що співвласниками «Зеонбуду» є син екс-президента Олександр Янукович, а також фінансова група Р. Ахметова та Д. Фірташа. «Водночас дійшло вже до того, що прес-служба «Зеонбуду» зробила заяву, що названих осіб серед власників немає. Ми зобов’язані дізнатися про реальних власників цієї компанії-монополіста цифрового мовлення. Тим більше, враховуючи небезпеку того, що, наприклад, ними можуть виявитися громадяни Росії чи бізнес-структури В. Путіна, який з наступного року може стати монопольним власником телебачення України», – зазначив Микола Томенко.