У четвер, 27 січня, заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко, спільно з народним депутатом Валерієм Дубілем, заступником директора Інституту літератури Сергієм Гальченком та директором літературно-меморіального музею-квартири Павла Тичини в м.Києві Тетяною Сосновською взяли участь у святкових заходах з нагоди 120–ї річниці з дня народження Павла Тичини, які проходили на батьківщині поета в селі Піски Бобровицького району, Чернігівської області.
Під час спілкування з пресою, Микола Томенко зауважив, що вже стає традицією, що нинішня влада не займається гуманітарними питанням та українськими традиціями, і тому вшановувати і пропагувати історичну культурну спадщину стає завданням і призначенням громадськості. Віце-спікер наголосив, що саме такими є сьогоднішні заходи на батьківщині Павла Тичини з нагоди 120-ї річниці з дня його народження.
На переконання Заступника Голови Верховної Ради України, нині є одним з пріоритетних завдань повернення в систему освіти та в систему знань нинішньої України «Павла Тичини як одного з найвизначніших ліриків, замість Павла Тичини як партійного і радянського діяча», яким він був останнє десятиліття свого життя. «І науковці, і дослідники найближчим часом презентують відповідні дослідження творчості Павла Тичини, які дадуть можливість відкрити для себе Тичину, як людину, яка на початку минулого століття вважалася одним з найвизначніших ліриків та виборювачів української незалежності», – сказав М.Томенко. Він зауважив, що за два дні після 120-річчя Павла Тичини вшановуватимуться герої бою під Крутами. М.Томенко нагадав, що вірш Тичини «Пам’яті тридцяти» на честь молодих людей, які загинули під Крутами, вважається своєрідним гімном цього героїчного та трагічного вчинку.
В ході поїздки Микола Томенко відвідав меморіальний музей поета, школу імені Павла Тичини та взяв участь в заходах, які проводяться в рідному селі поета до його ювілею. Під час відвідання школи заступник Голови парламенту М.Томенко та народний депутат В.Дубіль передали в шкільну бібліотеку книги і диски, а також подарували школі відео-проектор та музичний центр.
Окрім того, Микола Томенко повідомив, що, розуміючи, що влада самоусунулася від пропагування української історії, культури та національної спадщини, його Фонд «Рідна країна» спільно з вченими та громадськістю готує ряд заходів по вшануванню знакових ювілейних дат року 20-річниці Незалежності України.
фото Анастасії Сироткіної (“Голос України”)