Фонд Миколи Томенка "Рідна країна" є благодійною, неприбутковою організацією, головною метою якої є здійснення благодійної діяльності в інтересах суспільства, сприяння соціально-економічному, духовному та культурному розвитку суспільства.
Фонд спрямовує свою діяльність на сприяння розвитку культури, в тому числі на реалізацію програм національно-культурного розвитку; на охорону і збереження культурної спадщини, історико-культурного середовища, пам’яток історії та культури; на сприяння духовному пробудженню та моральному відродженню людей.
Фонд заснований 19 липня 2006 року Миколою Томенком спільно з відомими громадськими діячами під назвою "Справедлива країна".
Фонд провів ряд інформаційно-туристичних акцій під гаслом „Пізнай Україну” з метою допомогти відкривати та пізнавати Україну, її неповторні краєвиди, цікаву історію та багаті туристичні та відпочинкові можливості. Такі інформаційно-туристичні події відбувалися на Полтавщині („ЕтноЛіто: Купальські ігри на батьківщині Гоголя”), Чернігівщині („ЕтноОсінь: Зоряна осінь в Качанівці”), Запоріжжі („Відкриваємо о. Хортиця”, „Дорога на Січ”), Буковині („ЕтноЗима: Масляна на Буковині”), Рівненщині („Бурштинові легенди Рівненщини”), Волині („ЕтноВесна: День Європи на батьківщині Лесі Українки”), Черкащині („ЕтноЛіто: Свято Івана Купала в „Софіївці”) тощо.
Під егідою Фонду також вже 3-й рік проходять Фестивалі зірок спорту „Спортивні ігри України” у м. Черкаси та м. Умань, де всі бажаючі мали змогу пройти майстер-класи з зірками українського спорту.
Фонд став ініціатором акції, яка дозволить кожній школі України, кожному будинку культури отримати у подарунок аудіозапис головних пісень та мелодій України – Гімну України, Молитви за Україну, козацьких маршів та інших пісень, які можуть звучати під час проведення різноманітних свят. Таку акцію з поширення компакт-диску „Головні пісні та мелодії України” Фонд разом з Національною радіокомпанією України розпочали з нового 2007/2008 навчального року.
У 2007 році Фонд Миколи Томенка спільно з Національною радіокомпанією України видали збірку «Класика української літератури. Живі голоси» та «Лебеді материнства: Живий голос Василя Симоненка».
«Класика української літератури. Живі голоси» – це добірка унікальних аудіо-записів відомих українських літераторів видана до 17-ї річниці незалежності України. До аудіо-видання увійшли вибрані поетичні твори у виконанні авторів: Марка Кропивницького «Думи мої», Максима Рильського «Троянди й виноград», Миколи Бажана «Нічні роздум старого майстра», Володимира Сосюри «Коли потяг у даль загуркоче», Андрія Малишка «Вітчизно», Платона Воронька «Близька, замріяна, струнка», Олеся Гончара «Думи про Батьківщину», Миколи Вінграновського «Я дві пори в тобі люблю», Василя Стуса «Вчися чекати, друже» та ін.
У 2007 році Фондом була проведена загальнонаціональна акція «7 історико-архітектурних чудес України», у 2007-2008 рр. відбувся другий етап цієї акції «7 природних чудес України». А на даний момент проходить третій етап: «7 чудесних туристичних маршрутів України». Метою його проведення є визначення найбільш привабливих туристичних маршрутів вихідного дня та найкращої туристичної інфраструктури України. Всі етапи акції, під загальною назвою «7 чудес України», мають великий успіх, а у 2008 році акція «7 природних чудес України» ввійшла у трійку найважливіших просвітницьких акцій року.
У 2008 році Оргкомітет загальнонаціональної акції «7 природних чудес України» з метою популяризації фіналістів цього проекту вирішив подати до всесвітнього конкурсу «7 нових чудес природи» («New seven wonders of nature») у якості номінантів переможців експертного та Інтернет-голосування в Україні (Біосферний заповідник «Асканія-Нова» та Національний природний парк «Подільські Товтри»). Після завершення першого етапу конкурсу, від України переможцем виявилася «Асканія-Нова», яка і продовжила боротьбу на другому етапі. Фондом була організована акція «Покажемо світу природні чудеса України. Підтримаємо «Асканію-Нову» у всесвітньому конкурсі «7 нових чудес природи». В ході кампанії було розміщено телевізійні ролики, радіореклама, зовнішня реклама на бігбордах та сітілайтах та рекламні банери в Інтернет просторі із закликами проголосувати за українського номінанта. 16 квітня 2009 року в рамках акції було проведено «День Європи в «Асканії-Новій». Завдяки вдалій рекламній кампанії Заповідник «Асканія-Нова» став одним із 77 чудес світу!
До 200-річчя з дня народження Миколи Гоголя Фонд провів кампанію соціальної реклами на радіо. А зовнішня реклама з тематикою «Гоголь про Україну» була розміщена у багатьох містах країни.
З огляду на визначення головними пріоритетами Фонду проекти в галузі гуманітарної сфери Фонд змінив свою назву і тепер має повну назву "Фонд Миколи Томенка "Рідна країна" та коротку "Фонд Миколи Томенка".
Банківські реквізити для перерахування благодійної допомоги:
БО «Фонд Миколи Томенка «Рідна країна»
Код ЄДРПОУ: 34527820
АТ «Райффайзен Банк Аваль»
МФО 380805, р/р 26002313975
Призначення платежу: "безповоротна фінансова допомога", або "благодійний внесок", або "добровільні пожертвування" (без ПДВ).
***
Фінансовий звіт про діяльність Фонду:
За 2007 рік на здійснення просвітницької та іншої благодійної діяльності було використано коштів:
– На проведення інформаційно-культурної діяльності (всеукраїнська акція «7 чудес України») – 179227,88 грн.
– На проведення спортивно-розважальної діяльності («Спортивні ігри України: Фестиваль зірок спорту») – 52965,27 грн.
– На проведення просвітницької діяльності (ком пакт-диски «Головні пісні та мелодії України») – 103011,41 грн.
– Благодійни допомога – 1000 грн.
Всього: 336 204, 56 грн.
За 2008 рік на здійснення просвітницької та іншої благодійної діяльності було використано коштів:
– На проведення аматорсько-спортивної діяльності (акція «Фестиваль зірок спорту, м. Умань» – 23570 грн.
– На проведення культурної діяльності (акція «7чудес України» -141248 грн.
– На просвітної діяльності ( Акція „Пізнай Україну”, (2008р)) – 61540 грн.
Всього: 226 358 грн.
За 2009 рік на здійснення просвітницької та іншої благодійної діяльності було використано коштів:
– Благодійна діяльність: 50 000 грн. (Хортиця)
– Просвітницька діяльність 202 310 грн. ( Акція «Пізнай Україну», випуск дисків, книг. )
– Культурна діяльність: 80 615 грн. (7 туристичних, природних чудес України, «свято на Андрія», книги, реклама, буклети)
– Утримання, податки, банківські витрати : 21 600 грн.
Всього: 354 525 грн.