«На жаль, сьогоднішня передвиборча дискусія – це змагання у залякуванні суспільства конкретним кандидатом у президенти чи всіма кандидатами, натомість, нам необхідно змінити дискусію із залякування один одного та перевести її у конструктивну позитивну площину», – сказав Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко в ефірі політичного ток-шоу «Майдан. Лідер нації» на 5 каналі.
Микола Томенко наголосив, що нинішній передвиборчій дискусії бракує розгляду головного питання: якою буде Україна по завершенню президентських виборів. «Необхідно сконцентруватися на визначенні пріоритетів та реформаторських дій в стратегії розвитку України на найближчу перспективу», – сказав він.
На думку Віце-спікера, такою стратегією повинно бути означення нашої країни як української і європейської держави. «Української – за змістом, а європейської – за формою», – пояснив він. Зазначивши, що при визначенні головних напрямків розвитку України треба брати до уваги українські традиції та європейський досвід. Натомість, переконаний М.Томенко, змістовним виміром цієї українськості повинна бути позитивна, успішна і героїчна традиція. «Минуле на може бути ідеологією для об’єднання, бо українська історія швидше вчить як не треба діяти. Тому нам сьогодні варто не боротися з минулим, а вчитися у минулого, але змінювати треба не минуле, а сьогоднішнє задля майбутнього. Саме спільне розуміння проблем та стратегії, якщо хочете, мрії про майбутнє – це і є нинішня ідея для об’єднання всього українського суспільства», – сказав М.Томенко.
Микола Томенко висловив переконання, що якщо такий підхід буде сприйнято і вдасться змінити напрям нинішньої президентської дискусії, «то ми повернемося у цивілізований перебіг політичної полеміки. Бо якщо її не змінити, то перший тур президентської виборчої кампанії пройде під гаслом «проти всіх», а другий тур закінчиться під гаслом «проти України». Натомість, я хотів би, щоб у нас перший тур відбувся під гаслом «за своїх», а другий – «за Україну».
Під час програми відбулося інтерактивне голосування: довіряєте чи не довіряєте ви цьому політику, за його результатами 80% опитаних довіряють, 20% – не довіряють. В голосуванні взяли участь більше восьми тисяч глядачів