Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко переконаний, що блокування, як інструмент діяльності парламентської опозиції, повністю себе дискредитувало.
Аналізуючи перспективи діяльності парламенту напередодні наступного пленарного тижня, який, як відомо, розпочнеться із засідання Погоджувальної ради в понеділок (5 жовтня) та продовжиться роботою у сесійній залі з 6 по 9 жовтня, Микола Томенко наголосив, що «насправді це останні чотири сесійні дні, які дадуть можливість або реанімувати парламент шостого скликання, або поставлять жирну крапку в його діяльності до завершення президентської виборчої кампанії».
Справа в тому, що, згідно з календарним планом, наступне пленарне засідання, в разі якщо протягом тижня з 6 по 9 жовтня не буде розблоковано діяльність Верховної Ради і вона не почне ефективно працювати, відбудеться 20 жовтня. Це співпадає з початком виборчої кампанії і цілком зрозуміло, що на тижні з 20 по 23 жовтня, коли передбачені пленарні засідання, відбудуться з’їзди основних політичних сил, які будуть висувати кандидатів у президенти. Отож, за словами М.Томенка, реальна передвиборча кампанія та процедура висунення ще далі відсуне проблеми діяльності парламенту.
«Тому цілком очевидно, що якщо протягом останнього передвиборчого тижня не вдасться розпочати роботу Верховної Ради, то не варто сподіватися, що ефективна робота почнеться під час офіційної виборчої кампанії», – наголосив він.
Коментуючи сам факт блокування парламенту, Заступник Голови ВР М.Томенко сказав, що, можливо, з початком блокування, для декого це і виглядало страшно, потім стало смішно, а тепер уже сумно дивитися на історію з блокуванням, яку організувала Партія регіонів і тепер не знає як з неї вийти. Фактично інструмент блокування став інструментом дискредитації самої Партії регіонів, оскільки соціологічні дослідження засвідчують, що блокування, як інструмент прийняття рішення, не підтримує майже 80% . Цікаво, що такої логіки дій не підтримують і більшість прихильників Партії регіонів».
Водночас, Микола Томенко розповів, що затяжне блокування не дає можливість вирішити низку нагальних проблем. «Парламент не може навіть розглянути ті питання, які ініціювала сама Партія регіонів. Наприклад, згідно з попереднім проектом розкладу засідань Верховної Ради на 6 – 9 жовтня, традиційно в п’ятницю повинні розглядаються звіти Тимчасових комісій Верховної Ради і вже не перший місяць планується розгляд звітів дев’яти слідчих комісій, в тому числі чотирьох комісій, створення яких вимагала Партія регіонів», – розповів він.
«Отож, наступний пленарний тиждень – це остання спроба відновити діяльність парламенту перед виборчою кампанією», – наголосив М.Томенко.