По завершенню громадського обговорення проекту державного бюджету на 2010 рік, що проходило вчора в Українському домі, коментуючи журналістам проект бюджету, що передано до Верховної Ради, Заступник Голови ВР Микола Томенко сказав, що даний законопроект заслуговує на високу оцінку.
«В ньому передбачено три головні ідеї: по-перше відновлення економіки, по-друге, підтримка територіальної громади та допомога найбільш соціально не захищеним верствам населення», – наголосив М.Томенко.
Натомість, Микола Томенко вважає, що при ухваленні бюджету на 2010 рік Верховна Рада повинна виконати Постанову «Про заходи щодо упорядкування окремих видатків Державного бюджету України», яка передбачає впорядкування заробітної плати керівному складу державної влади шляхом зменшення вдвічі її максимальний розмір.
Нагадаємо, Постанова «Про заходи щодо упорядкування окремих видатків Державного бюджету України», зареєстрована В.Литвином, О.Лавриновичем, М.Томенком та керівниками фракцій і була прийнята 3 березня 2009 року. За її прийняття проголосували 374 народні депутати. Віце-спікер зауважив, що найбільше народних депутатів, які не підтримали Постанову, у фракції НУ-НС – 38, в тому числі і майбутні кандидати в президенти Анатолій Гриценко, Арсеній Яценюк та вся група «Єдиного центру». Також не підтримали дану Постанову 24 народні депутати Партії регіонів, на чолі з одним з лідерів партії Сергієм Льовочкіним.
Водночас, М.Томенко зазначив, що лише уряд вдвічі зменшив заробітну плату та в середньому на 20 відсотків скорочено заробітну плату державним службовцям.
Микола Томенко вважає, що справедливо було б з 1 січня 2010 року реалізувати Постанову повністю. А саме:
– зменшити удвічі максимальний розмір заробітної плати не лише членів уряду та народних депутатів, а й керівного складу РНБО, Секретаріату Президента України, Державного управління справами, керівників інших центральних органів виконавчої влади, голів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій;
– упорядкувати оплату праці працівників Національного банку України, відповідних державних установ та організацій, передбачивши при цьому зменшення максимального розміру їх заробітної плати не менш ніж удвічі;
– забезпечити упорядкування посадових окладів керівників та заступників керівників судів, органів прокуратури, інших правоохоронних органів, у тому числі зі спеціальним статусом, зменшивши удвічі максимальний розмір заробітної плати зазначених посадових осіб;
– прийняти рішення щодо зменшення удвічі фонду оплати праці державних підприємств-монополістів відповідно до переліку, встановленого Кабінетом Міністрів України.
«Таке рішення дасть можливість підтримати країну та її незаможних громадян в непростий період подолання соціально-економічної кризи», – сказав М.Томенко.