Сьогодні делегація Верховної Ради України на чолі із Заступник Голови ВР Миколою Томенком бере участь у засіданні Парламентської асамблеї Верховної Ради України, Сейму та Сенату Республіки Польща та Сейму Литовської Республіки, що проходить у Любліні (Республіка Польща).
На відкритті ІІ-го засідання Міжпарламентської асамблеї України, Польщі та Литви, Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко наголосив, що Україна високо цінує ту ґрунтовну підтримку, яку отримує з боку польських і литовських парламентаріїв на міжнародних та європейських форумах, в рамках міжнародних і європейських структур, у тому числі в Європейському Парламенті. «А тому ми сподіваємося, що робота нашого спільного тристороннього органу й надалі сприятиме поглибленню взаємовідносин на міжпарламентському рівні між Україною, Польщею і Литвою», – сказав він.
Під час свого виступу, зокрема, Микола Томенко назвав «важливим позитивним кроком на шляху європейської інтеграції України», затверджену на нещодавньому саміті у Празі, польсько-шведську ініціативу «Східне партнерство». «Своєю участю в установчому саміті Україна задекларувала власну політичну підтримку ініціативі «Східне партнерство» та засвідчила готовність використовувати її інтеграційні можливості для сприяння руху України в напрямку набуття членства в ЄС», – зазначив М.Томенко.
Він наголосив, що Україна чітко визначилася зі своїм стратегічним пріоритетом щодо повноцінної інтеграції до ЄС, а належне виконання закладених пріоритетів може, навіть у середньостроковій перспективі, створити умови для перетворення країни-партнера на країну-кандидата у члени в ЄС.
Водночас, Заступник Голови ВР зауважив, що не слід забувати, що кожен проект повинен мати своє практичне наповнення і бути відповідно підкріпленим з фінансової точки зору. «Декларація щодо ймовірного виділення 600 мільйонів євро на період 2010-2013 роки не є адекватною сумою розвитку партнерства з шістьма країнами із населенням понад 75 мільйонів громадян», – сказав він.
Миколи Томенка наголосив, що існують побоювання, що більшість із цих коштів можуть бути витрачені на «розкручування» нової ініціативи ЄС – різноманітні візити, конференції та семінари, які слугуватимуть формальною вітриною «Східного партнерства». «Натомість, країнам-партнерам та й самому ЄС набагато кориснішими були б практичні справи. Виділені кошти слід зосередити на конкретних проектах, які б показали реальну додану вартість «Східного партнерства», підтвердили його спрямованість на кінцевий результат. У випадку України це могло б бути, наприклад, облаштування або модернізація прикордонної інфраструктури», – сказав М.Томенко.
У своєму виступі Микола Томенко торкнувся й іншого важливого питання – зміцнення енергетичної безпеки на Європейському континенті. Він наголосив, що Україна добре усвідомлює відповідальність, яка випливає із стратегічного значення її газотранспортної системи та розуміє важливість цього питання для європейського ринку.
Підсумовуючи, Віце-спікер Українського парламенту ще раз наголосив, що Україна зацікавлена у подальшому розвитку співпраці у рамках українсько-польсько-литовської Міжпарламентської асамблеї та висловив сподівання, що подальша спільна робота буде плідною і сприятиме поглибленню взаємовідносин між трьома країнами.