«В нинішній дискусії стосовно того, як опозиція повинна будувати роботу на президентських виборах, треба брати за основу, перш за все, очікування, прагнення та, я б сказав, більше вимогу громадян, а не бажання політиків чи ймовірних учасників майбутньої президентської кампанії», – вважає народний депутат Микола Томенко.
На його переконання, досі багато політиків не зрозуміли, що все, що відбувається в Україні, спонукає не лише владу, а й опозицію діяти відповідно до настроїв більшості громадян України, а не виходячи із своїх передчуттів чи бажань.
«Так і в справі єдиного кандидата у Президенти, ще в жовтні, за результатами соціологічного дослідження, проведеного «Українським демократичним колом», близько 60% прихильників «Батьківщини», «УДАРу» та «Свободи» підтримували ідею єдиного кандидата у Президенти перед першим туром. На сьогодні, за оцінками відомих експертів та соціологів, ця цифра сягає біля 70%. Отже, якщо біля 70% прихильників всіх опозиційних партій вимагають від партійного керівництва домовитись про єдиного кандидата і відповідно вести виборчу кампанію, то вони повинні зважати на це», – зазначив народний депутат.
Він зауважив, що ще однією обставиною, до якої апелюють ті, хто вважає, що всі опозиціонери повинні йти на вибори, а у другому турі вже об’єднатися, є аргумент стосовно того, що влада зніме єдиного кандидата у Президенти. «На мою думку, цей аргумент абсолютно непереконливий, оскільки, якщо допустити, що влада буде знімати найбільш рейтингових кандидатів, то в такому разі вона може зняти з реєстрації усіх рейтингових кандидатів за будь-яких обставин. Тому завдання опозиції – зробити все, щоб влада боялася піти на такий антиконституційний, антинародний крок, боялася як і реакції суспільства, так і реакції міжнародної спільноти. В іншому випадку взагалі не треба брати участі у президентській виборчій кампанії, якщо передбачати, що сильного кандидата або кандидатів влада буде знімати доти, доки В. Янукович автоматично стане Президентом», – вважає Микола Томенко.
Отож, на переконання політика, сьогодні для того, щоб вибудувати переможну виборчу кампанію, керівники опозиції повинні виходити не зі своїх інтересів чи інтересів своїх партій після виборчої кампанії, а з позиції громадян, які вимагають визначити єдину стратегію розвитку України, єдину програму, єдиного кандидата у Президенти та сформулювати, якою буде організація влади і хто буде у цій владі після ймовірної перемоги на президентських виборах.