6 червня 2009 року Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко перебував з робочим візитом у Чернігівській області. Напередодні одного з найбільших релігійних свят Трійці та якраз у День журналіста він взяв участь у закладенні перших плиток на центральній алеї у Державному історику-культурному заповіднику «Качанівка», який розташований у Чернігівській області, та привітав журналістів із професійним святом.
Три роки тому М.Томенко виступив ініціатором проведення реставраційних робіт у цьому заповіднику як в одному з найбільш красивих місць в Україні. Цей заповідник створений в 1981 році на основі палацового ансамблю парку дворянської садиби, заснованої у 1770-х роках. «За умови, що в Україні не збереглося багато замків чи фортець, є багато шляхетних знаменитих місць. «Качанівка» – це не просто було модне місце для гулянь чи свят, але й для творчих зібрань, – підкреслив він. – Я хочу, щоб з провінційного музею його перетворили на національний заповідник, місце спілкування української еліти, туристичну Мекку».
За його словами, протягом останніх років, коли Держава себе не так впевнено почуває, зупинилась реставрація музею, тому «необхідна спільна підтримка – і бізнесу, і політиків – щоб відтворити місце творчого спілкування, щоб все більше і більше людей сюди приїздило».
«Алея, що поєднує дворянську садибу з собором, якою прогулювались знамениті люди, серед яких були Микола Гоголь, Пантелеймон Куліш, Микола Костомаров, Тарас Шевченко, Михайло Глінка, Дмитро Яворницький та багато інших славетних митців, громадських і культурних діячів, після відновлення якісно покращить стан цього заповідника, – підкреслив М.Томенко. – Білі доріжки для наречених, що приходять сюди, допоможуть зафіксувати історизм і романтизм створення їх сім´ї».
На його думку, також необхідно значно покращити експозицію музею, наповнити відповідними тому часові експонатами, та, головне, ще відремонтувати 30км дороги, яка веде до заповідника. На ці роботи меценатами вже виділено понад півмільйона гривень. «Я вірю, що один з кращих історико-архітектурних об´єктів стане достатньо серйозним маршрутом вихідного дня, який можна реалізовувати з Києва, та місцем, з якого будемо відроджувати українську культуру», – наголосив він.