Комітет з питань свободи слова та інформації виступив проти ініціативи Партії регіонів відгородити ложу журналістів скляною перегородкою.
«Ця ініціатива суттєво погіршить умови професійної діяльності парламентських журналістів під час пленарних засідань Верховної Ради України», – наголосив Голова Комітету Микола Томенко.
Водночас він визнав, що існує проблема, пов’язана з розміщенням парламентських журналістів та помічників народних депутатів. На думку Голови Комітету, необхідно впорядкувати діяльність парламентських журналістів та помічників-консультантів народних депутатів, оскільки специфіка роботи останніх дає їм можливість ефективно працювати, не обов’язково перебуваючи у так званій журналістській ложі.
Обговорюючи під час засідання Комітету питання можливих незаконних звільнень журналістів з журналу «Форбс-Україна», агентства УНІАН чи інших видань, а також можливого впровадження цензури у цих ЗМІ, Микола Томенко зазначив, що в разі їхнього письмового звернення до Комітету з фактами порушення їхніх прав та запровадження цензури, Комітет розгляне ці питання на своєму наступному засіданні із запрошенням керівників медіа.
Також було прийнято рішення поінформувати власників цих видань стосовно конфліктів, що відбуваються у медіа, інвесторами яких вони виступають та запросити на засідання.
Також прийнято рішення звернутися до Вищої ради юстиції та Міністерства юстиції з проханням протлумачити рішення Подільського суду, який вперше в історії України за позовом народного депутата Інни Богословської ухвалив рішення відшкодувати моральну шкоду у сумі 50 тис грн за запис у соціальній мережі «Фейсбук» відповідального за зв’язки з громадськістю у ВО «Свобода» Олександра Аронця.