Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко висловив занепокоєння ситуацією, що складається в столиці з роботою медичної галузі.
Микола Томенко нагадав, що 2008 та початок 2009 років відзначилися неодноразовими грубими порушенням прав медиків столиці з боку Київської міської влади, невиплатою надбавок за складність і напруженість роботи, хронічними затримками виплати заробітної плати, створенням заборгованості за захищеними статтями видатків Державного бюджету, відключенням лікувальних закладів від електроенергії та водопостачання, залякуванням та звільненням головних лікарів за невиконання протиправних вказівок КМДА, грубим порушенням норм ряду законів України тощо.
За словами Томенка, в цій ситуації, саме Київська міська профспілка працівників охорони здоров\’я, як найпотужніша профспілкова організація столиці, вчиняла активні дії по захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів своїх членів.
В квітні місяці цього року, після розширеного засідання Пленуму Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я, який своїм рішенням дав негативну оцінку стану галузі та умов праці медиків, з боку Київської міської влади фактично було розпочато масштабну атаку на міську профспілку медиків. Згідно інформації, розповсюдженої керівництвом профспілки в ЗМІ, відповідно до усних розпоряджень Головного управління охорони здоров’я й медичного забезпечення КМДА керівництво медичних установ змушує медичних працівників писати заяви про вихід із профспілки. У свою чергу, ведуться активні спроби створити альтернативну профспілку підзвітну Київській міській владі – Вільну профспілку медичних працівників.
Микола Томенко наголосив, що на фоні цієї конфліктної ситуації, «викликають занепокоєння численні новації КМДА щодо роботи медичних установ, наприклад, намір по черзі закривати комунальні медичні установи, введення платних послуг, пропозиція обладнати в лікарнях окремі кімнати молитов для віруючих різних конфесій та релігій тощо».
«Вихід медиків із профспілки спричиняє втрату ними реальної можливості захищати свої права. Складається враження, що Київська влада поставила собі за мету ліквідувати незалежну профспілку медиків та створити «ручну» профспілкову організацію», – сказав він.
Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко також повідомив, що він направив звернення до Голови Федерації професійних спілок України та голови Комітету ВРУ з питань соціальної політики та праці Василя Хари з проханням втрутитися в дану конфліктну ситуацію з метою недопущення порушення законів України. Особливо, зважаючи на те що чинне законодавство України чітко встановляє принцип незалежності, не підзвітності та не підконтрольності професійних спілок у своїй діяльності від органів державної влади та органів місцевого самоврядування.