На наступному тижні Верховна Рада буде розглядати підготовлений до другого читання Комітетом з питань свободи слова та інформації законопроект про суспільне телебачення і радіомовлення, а також доопрацьований законопроект про роздержавлення друкованих ЗМІ. Про це повідомив Голова цього Комітету Микола Томенко під час круглого столу в Житомирі.
Відповідаючи на уточнююче запитання, наскільки нагальним є роздержавлення ЗМІ, Микола Томенко зазначив, що це, перш за все, буде справедливим рішенням стосовно кожного громадянина України, з кишені якого щороку забирають сотні мільйонів гривень для того, щоб описати про «геніальну» роботу щодо «покращення» життя українців чиновниками різних мастей, починаючи з голів райдержадміністрацій і закінчуючи міністрами.
«Якщо голова райдержадміністрації або міністр хоче похвалитися про свою успішну роботу, хай за свої гроші видасть газету, скажімо, під назвою «Голос райдержадміністрації» і там друкує інформацію про свою геніальність, свої погляди щодо історії, культури, традицій тощо. Але те, що на сьогодні кожний чиновник до районного рівня має бюджетний ресурс, щоб за гроші платників податків розмірковувати про свою «геніальність», то це злочин перед людьми, які сьогодні недоотримують ці сотні мільйонів з бюджету на соціальні, економічні чи інші програми», – вважає Голова Комітету.
Микола Томенко наголосив, що Комітет буде робити все, щоб з 1 січня 2014 року процес роздержавлення друкованих ЗМІ розпочався. Він також він поінформував про те, що перший рік під роздержавлення потраплять ті газети, які добровільно зголосяться відійти від засновництва органів влади, а за рік (з 2015 року) процес роздержавлення буде стосуватися усіх видань, засновниками яких є центральна та місцева влада.