Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко у середу провів зустріч з делегацією парламентської групи дружби «Болгарія-Україна» Народних Зборів Республіки Болгарія.
Під час зустрічі Микола Томенко заявив, що необхідною умовою виходу України з кризи він вважає консолідацію політикуму в країні
Микола Томенко підкреслив важливість подібних зустрічей, які активізують міжпарламентську співпрацю, та запевнив болгарських колег у готовності керівництва парламенту зустрітись із Головою Народних Зборів Республіки Болгарія. Він також висловив задоволення темпами та динамікою розвитку торгівельно-економічних українсько-болгарських відносин, підкреслив необхідність повного забезпечення потреб болгарської меншини, яка проживає в Україні.
Торкаючись «чутливого» питання енергозабезпечення європейських країн, Заступник Голови Верховної Ради України висловився за «активізацію інтеграції України до Європейського ринку енергоресурсів». Він нагадав, що 23 березня у Брюсселі відбудеться міжнародна інвестиційна конференція країн-донорів щодо модернізації газотранспортної системи України, та висловив сподівання на «активну позицію болгарської Сторони у цьому питанні».
У зв´язку із запланованим проведенням фіналу футбольного чемпіонату «Євро-2012» в нашій країні, Томенко також звернувся із закликом до болгарських колег підтримати ініціативу України щодо спрощення візового режиму із країнами Європейського Союзу.
Віце-спікер українського парламенту назвав «непростою» політико-економічну ситуацію в Україні, зазначивши, що це «пов´язано з відсутністю єдиної позиції і системи дій між Президентом, Прем´єр-Міністром та Верховною Радою України». Але, за його словами, «Верховна Рада України це територія розуміння та узгодженої позиції». У цьому контексті він повідомив про ініціативу керівників фракцій запросити до парламенту Президента України та Прем´єр-Міністра України для участі у засіданні круглого столу щодо погодження дій по виходу України із кризи, який планується провести 20 березня 2009 року.
Заступник Голови Верховної Ради України висловив сподівання, що буде напрацьований узгоджений план дій, оскільки, за його словами, «виклики і загрози серйозні, а дії влади не є адекватними цій ситуації».
«Але навіть за наявності стратегії і програми необхідно, щоб було спільне бажання і консолідація всієї країни», – додав він.
Сторони також торкнулись питання вступу України до Європейського Союзу, який, за словами Миколи Томенка, «неодмінно відбудеться». «Ми будемо жити в Європейському Союзі, якщо будемо не тільки мріяти, а й будемо працювати», – наголосив він.
Микола Томенко подякував болгарським колегам за обмін досвідом євроінтеграції, зазначивши, що «Європейський Союз має, перш за все, дивитись на нас як на стабільну країну із європейськими стандартами».
Високо оцінюючи співпрацю на рівні міжпарламентських груп, Керівник парламентської групи дружби Болгарія-Украна Народних Зборів Республіки Болгарія Пламен Славов назвав їх спільну роботу «передумовою співпраці Президентів та Прем´єр-Міністрів обох країн». Одним із важливих моментів такої взаємодії, за його словами, є ратифікація Угоди про економічну співпрацю між Україною і Болгарією, у якій «Болгарія винятково зацікавлена». Він також висловив подяку вищим керівним органам нашої держави за створення Будинку культури Болгарії в місті Одеса. «Це політика підтримки і забезпечення прав болгар в Україні», – сказав П.Славов.
На переконання Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Болгарія в Україні Дімітара Владімірова, необхідно відновити роботу комісії з питань торгівельно-економічних відносин між нашими країнами, яка «не засідає вже п´ять років».
Погоджуючись із пропозиціями болгарських колег, Микола Томенко висловив задоволення з нагоди започаткування «системної міжпарламентської роботи між Україною та Росією», підтвердженням чого стало проведення засідання Міжпарламентської комісії з питань співпраці Верховної Ради України та Федеральних Зборів Російської Федерації, яке відбулось 18 березня цього року у Москві. Він також повідомив, що у травні поточного року передбачається проведення конференції з енергетичних питань у Києві.