В українсько-російських відносинах – серйозна криза, вихід з якої полягає у розбудові прагматичного економічного співробітництва. Про це Голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації, народний депутат Микола Томенко заявив в коментарі «Інтерфакс-Україна».
«Україна і Росія мають досить серйозну політичну та економічну кризу у двосторонніх відносинах. На жаль, до листопада (у цьому місяці відбудеться саміт Україна-ЄС у Вільнюсі – ІФ) криза у двосторонніх відносинах буде поглиблюватися», – сказав М.Томенко, коментуючи заяви радника президента РФ Сергій Глазьєва про те, що Україна, підписавши угоду про асоціацію з Євросоюзом, перестане бути для Росії стратегічним партнером і фактично позбудеться статусу суб’єкта міжнародного права.
За словами М.Томенка, «такі заяви мають спонукати владу до пошуку нових форм відносин із Росією, а точніше – до розбудови взаємовигідних, прагматичних економічних відносин». «Сьогодні пострадянська риторика про два братні народи має залишитися в підручниках історії. Ми маємо говорити про дві держави, що будують свої відносини на прагматичній, взаємовигідній основі», – наголосив політик.
«На жаль, можна говорити про те, що це не завершення, а, скоріше, лише початок такого протистояння з боку Росії», – вважає М.Томенко.
За його словами, «це вимагає від українського керівництва більш адекватної реакції: говорити, що нічого не сталося і все нормально, – це спроба сховати голову в пісок». «Влада має зрозуміти, що проблема існує, вона досить серйозна і потрібно шукати формулу її вирішення, а не говорити про те, що ми домовимося з нашими «братами», – зазначив депутат.
М.Томенко вважає також, що такі заяви «можна розцінювати як спробу втручання у внутрішні справи України». «Якщо слухати російську “партію війни”, то Україні потрібно добровільно здатися в полон Росії і погодитися на те, що в Москві будуть призначати генерал-губернатора Малоросії», – зазначив депутат.
«Природно, це риторика тих політиків і державних діячів, які діють у рамках концепції “Руского міра” і збирають так звані руські землі з центром цього наддержавного утворення в Москві. Ці політики озвучують план дій, який на сьогоднішній день є кращим для російського керівництва. Україна має розбудовувати власну політику не за підказками ідеологів “Руского міра”, а, виходячи зі своїх національних інтересів», – вважає М.Томенко.
Він наголосив, що «українська влада має серйозно переглянути свої підходи до взаємин із Росією». «Керівництво України витратило кілька років на пояснення українському суспільству можливості розбудови системи координат рівних відносин у форматі асоціації з Митним союзом і членства в Європейському союзі. Проте опозиція постійно вказувала на неможливість одночасно працювати в двох системах координат», – зазначив М.Томенко.