Микола Томенко
персональний сайт
Фото Миколи Томенка
  • Біографія
  • Коментарі
  • Статті
  • ЗМІ про мене
  • Парламентська діяльність
  • Фонд Рідна країна
  • Газети

7 чудес Києва

13-05-2013 18:07

27 вересня 2013 року, у День туризму, Оргкомітетом акції «7 чудес Києва» були оголошені та нагороджені переможці цієї акції. Урочиста церемонія відбулася у Києво-Печерській лаврі.

Нагадаємо, «7 чудес Києва» — це вже ІV етап всеукраїнської акції «7 чудес України», яка була започаткована у 2007 році Фондом Миколи Томенка «Рідна країна».

За цей час були визначені «7 історико-архітектурних чудес України», «7 природних чудес» та «7 чудес України: замки, фортеці, палаци».

Акція «7 чудес Києва» стартувала на початку 2013 року. Під час її першого етапу фахівцями, експертами та членами Оргкомітету акції були відібрані 30 об’єктів-фіналістів, які далі змагалися за звання чудес Києва. Так, з травня на офіційному сайті акції www.7chudes.in.ua розпочалося Інтернет-голосування, де кожний бажаючий мав змогу обрати свої 7 чудес Києва. Паралельно методом анкетування були опитані експерти, які теж визначили найкращі об’єкти столиці.

Саме за сумою показників Інтернет- та експертного голосування (50/50) і були визначені переможці акції «7 чудес Києва». Оргкомітетом також було прийнято рішення об’єднати в одну номінацію як об’єкти, що поєднані територіально та створюють своєрідні єдині історико-архітектурні та культурні комплекси міста, — Андріївську церкву з Андріївським узвозом, а також Києво-Могилянську академію зі Старим Подолом.

Отже, ПЕРЕМОЖЦЯМИ акції «7 чудес Києва» стали (за абеткою):

  • Андріївська церква та Андріївський узвіз
  • Будинок з химерами
  • Видубицький монастир
  • Володимирський собор
  • Києво-Могилянська академія та Старий Поділ
  • Києво-Печерська лавра
  • Софія Київська

Оргкомітетом акції було прийнято рішення спеціальними нагородами відзначити також СПЕЦНОМІНАНТІВ акції: Михайлівський Золотоверхий собор як найвизначніший з відтворених об’єктів Києва, а також Миколаївський костел та Національний художній музей як дві визначних пам’ятки столиці, які потребують негайної реставрації за підтримки держави.

За традицією, про переможців акції «7 чудес Києва» (як і про переможців попередніх акцій) будуть відзняті телевізійні передачі та видрукувана поліграфічна продукція – буклети, календарі тощо.

***

13 травня розпочалося Інтернет-голосування за 7 чудес Києва на офіційному сайті акції – www.7chudes.in.ua. Про це на прес-конференції, присвяченій презентації проекту, повідомив ініціатор акції Микола Томенко.

«7 чудес Києва» – це вже ІV етап всеукраїнської акції «7 чудес України», який триватиме у 2013 році з метою визначення визначних історико-архітектурних об’єктів столиці України, які свого часу відігравали важливу роль в історії міста та досі залишаються його прикрасою.

«Завданням цієї акції є відкриття широкому загалу визначних об’єктів столиці, їх пропагування та збереження. Оргкомітет спеціально вирішив використати для проведення цієї акції весняно-літній період, щоб показати унікальні місця Києва та залучити киян і гостей столиці до пізнання цього міста», – зазначив Микола Томенко під час презентації проекту.

Він повідомив, що Оргкомітетом визначено 30 фіналістів акції, які презентують Київ як місто Володимира Великого і Ярослава Мудрого, Богдана Хмельницького та Івана Мазепи, Лесі Українки, Тараса Шевченка, Миколи Лисенка, Михайла Старицького, Михайла Грушевського та інших видатних постатей, які тут жили, діяли та творили.

Серед фіналістів акції – Андріївський узвіз, Будинок з химерами, Видубицький монастир, Володимирський собор, Золоті ворота, Києво-Могилянська академія, Київська фортеця, Київський фунікулер, Національна філармонія України, Миколаївський костел та інші.

Партнером акції «7 чудес Києва» є ГО «Муніципальна ліга Києва».

Інтернет-голосування триватиме до 23 серпня цього року. Переможці визначатимуться, традиційно, за сумою балів Інтернет-голосування та голосування ста експертів в пропорції 50/50.

Під час презентації проекту: Анатолій Хостікоєв, Сергій Гальченко, Віктор Набруско, Микола Томенко, Наталя Сумська, Тетяна Хитрик, Олександр Федоренко

Довідково

«7 чудес України» – загальнонаціональна акція, започаткована Фондом Миколи Томенка «Рідна країна» у 2007 році, яка стала найрезонанснішим та найуспішнішим проектом у галузі популяризації вітчизняного туризму за більш ніж 20 років української незалежності.

За останні п’ять років було проведено три повноцінні етапи цієї акції, в результаті яких Україна визначила:
• «7 історико-архітектурних чудес» (заповідник «Кам’янець», Києво-Печерська лавра, парк «Софіївка», Софія Київська, Херсонес Таврійський, Хортиця, Хотинська фортеця)
• «7 природних чудес» (Біосферний заповідник «Асканія-Нова», Регіонально-ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя», Дністровський каньйон, Мар мурова печера, Національний природний парк «Подільські Товтри», озера Світязь та Синевир)
• «7 чудес України: замки, палаци, фортеці» (Аккерманська фортеця, Алупкінський палац, Кам’янець-Подільська фортеця, Луцький Верхній замок, Митрополичий палац у Чернівцях, Палац у Качанівці, Хотинська фортеця).

До Оргкомітету акції увійшли: голова Національної спілки письменників України Віктор Баранов, голова підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності Олександр Бригинець, директор-президент каналу ICTV Олександр Богуцький, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації музеїв Сергій Гальченко, громадський діяч, головний редактор газети «Вечірній Київ» 1985-2000 рр. Карпенко Віталій, олімпійська чемпіонка в потрійному стрибку, багаторазова призерка чемпіонатів Європи та світу Кравець Інеса, відома українська співачка Тоня Матвієнко, секретар Національної спілки журналістів, президент Національної радіокомпанії України (2000-2010 рр.) Віктор Набруско, народні артисти України Наталя Сумська, Анатолій Хостікоєв та інші.

Анонси подій
Фото
Відео

Микола Томенко: Український Президент повинен мати зобов`язання виключно перед українським народом

Читати далі →
Рідна країна Фонд Рідна Країна © 2005..2025
Всі права застережені. Передрук дозволений лише за умови прямого посилання на першоджерело.