На цьому наголосив Голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко під час прес-конференції у Миколаєві, де підбивалися підсумки XVI Міжнародного конкурсу шкільних медіа.
«Надзвичайно приємно, що в Миколаєві є група ентузіастів, яка співпрацює з майбутніми журналістами, з юнкорами, і це дуже важливо, бо журналістика – це спеціальний напрямок, оскільки сьогодні у нас дуже багато журналістів за професією і мало журналістів за покликанням», – зазначив Микола Томенко.
«Хтось пішов у журналістику, щоб заробити великі гроші, хтось – щоб впливати на ситуацію, хтось – бо не було більше, куди йти… Але насправді майбутнє журналістики полягає в тому, щоб в цій сфері працювали люди, які де-юре обрали журналістську професію і при цьому де-факто для них це було би їхнім покликанням», – зазначив Голова Комітету.
Микола Томенко звернувся до юнкорів з проханням активно розвивати такі напрямки журналістики, як історична та просвітницька журналістика.
«Сьогодні, коли ми знімаємо цикл програм «7 чудес України», де розповідаємо про унікальні історичні, архітектурні та природні місця України, виявляється, що загально в нашій державі такий напрямок не модний, і немає запиту на подібний продукт, хоча суспільство хотіло би більше змістовних та ціннісних речей бачити від журналістики, а не лише репортерство чи скандали. А тому для того, щоб працювати в історичній чи так званій просвітницькій журналістиці, необхідно не лише знати Україну, а і любити її», – зазначив Микола Томенко.
Довідково
Міжнародний конкурс шкільних медіа (у минулому – Національний конкурс шкільних газет) – найбільша подія шкільних медіа в Україні. Щороку у ньому беруть участь газети, теле-, фото-, радіорепортажі шкіл, ліцеїв, гімназій, професійно-технічних навчальних закладів зі всієї України та інших країн світу.
Перший конкурс шкільних газет відбувся у 1997 році, тоді участь у ньому взяли близько 50 шкільних газет Миколаєва. Організаторами Міжнародного конкурсу шкільних медіа є Національна спілка журналістів України, Національна академія педагогічних наук України, Асоціація молодіжної преси України, Коледж преси і телебачення.
За 16 років проведення конкурсу в архівах накопичено 20748 робіт. Серед них: стінні, друкарські, електронні видання, телевізійні сюжети, радіопередачі, тисячі фотознімків з різних країн світу.
У 2013 році для участі у конкурсі було подано 3217 конкурсних робіт юнкорів з 820 навчальних закладів України, Росії, Болгарії, Польщі, Грузії, Молдови, Греції, Білорусі тощо.