Історію з відкриттям у Києві пам’ятника журналістові Георгію Гонгадзе і загиблим при виконанні службових обов’язків журналістам Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає публічним ляпасом українській журналістиці.
«Вчорашнє пафосне відкриття цього пам’ятника – це демонстрація того, як, незважаючи на повне несприйняття цієї ідеї мамою, близькими людьми та колегами Георгія Гонгадзе, київська влада влаштовує шоу та зводить пам’ятник без проведення жодного обговорення з громадськістю», – зауважив Микола Томенко.
«Я вже не кажу про те, що з бюджету киян при недофінансуванні соціальних та гуманітарних програм столиці України на ідею Леоніда Черновецького виділено 6 млн. 430 тис грн. А зараз вже лунають пропозиції збільшити фінансування цього об’єкта до 8 млн. грн.», – зазначив віце-спікер.
На його думку, те, що відбувалося під час відкриття цього пам’ятника, перетворилося на демонстрацію звичайного цинізму київської влади, де з’ясувалося, що найбільшим захисником свободи слова являється київська влада на чолі з мером Леонідом Черновецьким і тепер саме вона буде визначати справжніх, чесних журналістів і вручати їм нагороди.
«В цій сумній історії дивує мовчазна позиція українських журналістів, більшість з яких продовжує, очевидно, за винагороди прославляти «героїчну» діяльність нинішньої київської міської влади. Критична позиція до цього, висловлена головним редактором «Української правди» Оленою Притулою, виявилася ледь не поодиноким голосом в суцільній масі «поціновувачів» ініціатив нинішньої влади», – зазначив Микола Томенко.
Він висловив сподівання, що журналістська спільнота знайде можливість зупинити реалізацію ідей нового «лідера» української свободи слова, який на відкритті пам’ятника Георгію Гонгадзе висловився також про необхідність встановлювати «такі ж пам\’ятники, а можливо і кращі, у всіх містах і селах нашої країни».