На цьому наголосив народний депутат Микола Томенко, коментуючи ініціативи про заборону в Україні так званого «секонд-хенду».
«Ініціатива щодо заборони торгівлі в Україні вживаними речами виникає не вперше. І знову треба пояснювати, що тема заборони торгівлі «секонд-хенду» стане актуальною лише тоді, коли ми будемо жити в багатій країні», – зазначив Микола Томенко.
Він зауважив, що на сьогодні, згідно з соціологічним дослідженням, проведеним «Українським демократичним колом» у лютому поточного року, 53,4% громадян України оцінюють свій матеріальний стан як такий, що не дозволяє купувати певні речі. Так, 6,8% українців – дуже бідні люди, яким не вистачає грошей навіть на їжу, а 46,6% громадян зазначили, що «нам вистачає грошей на їжу, але купувати одяг чи взуття вже складно».
«Маємо також спеціальне дослідження про структуру використання та купівлі вживаних речей. На сьогодні ситуація виглядає трагічною, адже в сільській місцевості – до 80% населення купує одяг «секонд-хенду», – зауважив Микола Томенко.
За його словами, за останні роки рівень бідності в Україні суттєво зріс і призвів до того, що навіть в місті Києві, за різними оцінками, дуже велика кількість людей, серед яких – працівники сфери охорони здоров’я, освіти та інших соціальних сфер, активно користується так званим одягом «для бідного населення».
Тому Микола Томенко пропонує урядовцям і депутатам сконцентрувати свою увагу на боротьбі з бідністю та розробці таких рішень, які б дали можливість розширити середній клас та зменшити кількість бідного населення в Україні. «І тоді ситуація з придбанням товарів «секонд-хенду» вирішиться сама собою», – переконаний народний депутат.