9 березня народні депутати Микола Томенко, Микола Княжицький та Олександр Бригинець, депутати Черкаської обласної ради та представники громадських організацій побували на батьківщині Кобзаря – відвідали с. Моринці, що на Черкащині, де народився Тарас Шевченко та с. Шевченкове (колишня Керелівка), де пройшло його дитинство.
Вони поклали квіти до пам’ятників Кобзаря, його матері, відвідали шевченківські музеї та подарували нещодавно виданий «Альбом малюнків Тараса Шевченка 1841-1843 рр», аудіовидання «Кобзар» з творами, що увійшли до першого «Кобзаря» 1840 року, у виконанні видатних українських митців різних епох.
Місцеві жителі з явним невдоволенням повідомили про дві особливості відзначення 199-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка. По-перше, за їхніми словами, влада вирішила вшанувати Шевченка з самого ранку, ще не було 8-ї години, і так швидко поїхала, «наче щось вкрала». А по-друге, школярам чомусь заборонили читати вірші Шевченка, «бо вони занадто революційні».
«Це досить «оригінальне» відзначення дня народження Шевченка, особливо беручи до уваги нещодавні настанови Віктора Януковича про те, що треба належним чином вшановувати Шевченка», – зауважив Микола Томенко.
Як повідомили місцеві жителі, у с. Шевченкове місцеві чиновники провели захід з вшанування Кобзаря у місцевому будинку культури, але керівників області там не було. Цьогорічний рівень поваги нинішньої влади до Шевченка обмежився заступниками керівників обласної влади і чиновниками нижчих рангів.
«Ні Президент, ні члени Уряду, ні навіть очільники Черкаської області не вважають за потрібне прибути на батьківщину Шевченка у день його народження. І це є красномовним свідченням справжнього ставлення нинішньої влади до великого українця», – зазначив Микола Томенко.
У зв’язку з цим, народні депутати повідомили про те, що опозиція разом з відомими діячами культури та письменниками буде ініціювати створення громадського оргкомітету з вшанування 200-річчя Тараса Шевченка, «оскільки на прикладі сьогоднішнього дня народження складається враження, що влада більше думає, як вкрасти на грошах на відзначенні 200-річного ювілею, а не як вшанувати Великого Кобзаря».
Цей громадський комітет, за словами Миколи Томенка, контролюватиме підготовку до ювілею та використання бюджетних коштів, щоб не допустити будівництва за народні кошти ресторанів, саун чи мармурових іконостасів, а натомість направити ці гроші на інфраструктуру Черкащини – ремонт доріг, які перебувають сьогодні у жалюгідному стані, шкіл, будинків культури у шевченківських місцях тощо.
Фоторепортаж з події можна переглянути тут.