Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко взяв сьогодні участь у церемоніальних заходах, присвячених вшануванню пам’яті жертв Голодомору в Україні у 1932-1933 рр.
Після відвідування меморіального знаку «Свічка пам’яті», який був офіційно відкритий у Києві як перша черга нового комплексу пам’яті жертв Голодоморів, Микола Томенко висловив думку про те, що, зважаючи на всеукраїнський, народний характер цієї трагедії, то було би правильно, щоб вся українська громада була причетна до будівництва цього комплексу.
«Справедливо було би провести відкрите обговорення остаточного проекту будівництва комплексу пам’яті жертв Голодоморів, щоб до цього долучилися громада та фахівці з усієї України», – вважає Микола Томенко. Окрім цього, на його думку, подальше фінансування меморіального комплексу має відбуватися виключно за кошти меценатських пожертвувань.
«Такий самий підхід варто застосовувати і до спорудження пам’ятних знаків жертвам Голодомору в регіонах. Необхідність відкриття пам’ятних знаків має бути справою насамперед місцевої громади, а не чиновників. Нинішній підхід, коли більшість пам’ятників зводиться за рахунок державного чи місцевих бюджетів, є несправедливим та неправильним», – вважає віце-спікер.
Довідково
Як відомо, вчора, 21 листопада, Президент України Віктор Ющенко ознайомився з новим меморіальним комплексом пам’яті жертв Голодоморів, зокрема, зі складовими частинами меморіалу («Свічка Пам\’яті», зал Пам\’яті, Чорні дошки України).
Першу чергу меморіалу, так звану «Свічку пам\’яті», що являє собою тридцятиметрову дзвіницю, офіційно буде відкрито у суботу, до Дня 75-ї річниці Голодомору.
За словами віце-прем’єр-міністра Івана Васюника, будівництво першої черги комплексу пам’яті жертв Голодоморів фінансувалося за кошти Держбюджету і становить близько 133 млн. гривень. А, за інформацією ЗМІ, попередні підрахунки витрат на зведення цього комплексу сягають мінімум 800 мільйонів гривень.
Роботи на меморіальному комплексі організовувалися Київською міською державною адміністрацією, вона була замовником цього проекту і всі роботи виконувалися українськими підрядниками. Розповідаючи про другу чергу комплексу, віце-прем’єр зазначив, що найближчими днями буде оголошено міжнародний конкурс на проведення проектних робіт з побудови музею жертв Голодоморів, і вже після цього можна буде говорити про кошторисну вартість цих робіт і про джерела їх фінансування. За його словами, говорити про терміни початку і завершення будівництва другої черги музею зарано, адже у найближчі 6-8 місяців завершаться проектні роботи і тоді можна буде говорити про терміни будівництва.