Про це Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко сказав сьогодні в інтерв’ю «Голосу України». Він звернув увагу на Указ Президента № 856/2008, який передбачає у суботу, 22 листопада, проведення низки заходів з гідного вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу та 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні.
«Фактично, таким Указом Віктор Ющенко скасував відзначення 4-ї річниці Майдану», – заявив Микола Томенко. Він нагадав, що після помаранчевої революції 22 листопада було визначено святом Дня свободи в Україні. Микола Томенко зауважив, всі події щодо організації Майдану насправді відбувалися 21 листопада, але відповідний Указ Президента був виданий 22 листопада, тому вже кілька років День свободи відзначається саме в цей день.
За словами віце-спікера, якщо згадати історію вшанування жертв Голодомору, то, згідно з Указом Президента Леоніда Кучми 1998 року, цей день «не прив’язаний» до конкретної дати і відзначається у четверту суботу листопада. Микола Томенко вважає, що можна було би 75-ті роковини Голодомору, які мають вшановуватися на найвищому рівні, організувати, наприклад, у неділю. Адже очевидно, що Віктор Ющенко своїм Указом про заходи 22 листопада з вшанування жертв Голодомору, фактично, зліквідував цьогорічне відзначення Дня свободи.
«Можливо, емоційно такий збіг подій вигідний для команди Президента, оскільки вони не зацікавлені сьогодні говорити і звітувати про те, що зроблено владою за чотири роки після помаранчевої революції», – зазначив Микола Томенко.
Він нагадав, що Віктор Ющенко обіцяв на Майдані щорічно звітувати перед українським народом за свою діяльність. «Очевидно, чергова річниця звіту перед Майданом відміняється. Вшанування 75-х роковини Голодомору надзвичайно важливе. Проте я хотів би, щоб Україна була державою, де поважають свободу і вшановують пам’ять жертв Голодомору», – зазначив Микола Томенко.