«Історія з перепискою менеджменту УНІАНу з Комітетом ВР з питань свободи слова та інформації ще раз спонукає мене підтримати вимогу колективу цього інформаційного агентства про відставку нинішнього керівництва», – зазначив Голова цього Комітету Микола Томенко.
Він висловив солідарність з вимогою колективу УНІАН, який виступає за своє право працювати відповідно до чинного законодавства України, на принципах об’єктивності, неупередженості та свободи слова.
«На жаль, раніше не вистачило спільної позиції журналістської спільноти та активного впливу громадськості, щоб попередити цю історію, коли від нового менеджменту агентства почали з’являтися перші прояви цензури та звільнення працівників. Фактично, те, що зараз робить керівництво УНІАН, є перешкоджанням вільній діяльності журналістів. Тим не менше, сьогодні вкрай важливо захистити тих журналістів, що ще працюють в УНІАНі», – зазначив Микола Томенко.
Він зазначив, що додатковим аргументом стосовно того, що власники агентства повинні не просто змінити керівництво УНІАНу, а чітко визначити публічні правила взаємин між менеджментом та журналістським колективом, став і той факт, що він як голова Комітету 13 лютого цього року звернувся з офіційним листом № 04-35/1787 до Генерального директора цього агентства Вадима Осадчого з проханням роз’яснити ситуацію, що склалася із поширенням цим агентствам неіснуючих заяв народних депутатів.
Натомість на сьогодні Комітет не лише не отримав офіційної відповіді, а, як повідомили в агентстві УНІАН представникам Секретаріату Комітету, вони навіть нічого не чули про цей лист Комітету з питань свободи слова та інформації.
«Вважаю, що така, м’яко кажучи, неадекватна реакція цього, колись шанованого, інформаційного агентства ще раз підтверджує необхідність того, щоб засновники УНІАНу пішли назустріч колективу та змінили нинішнє керівництво цього агентства», – зазначив Микола Томенко.