Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко підготував аналітичну записку для Президента України, в якій порівнює ефективність діяльності Верховної Ради України VI скликання в коаліційному та «безкоаліційному» форматах, зважаючи на аргументи Президента щодо розпуску парламенту у зв’язку з відсутністю коаліції та прийняттям «антиукраїнських» законів 2 вересня.
Детально проаналізувавши кількість ухвалених законів під час існування та відсутності коаліції, Микола Томенко звертає увагу на те, що діяльність парламенту без коаліції була найбільш продуктивною за час VI скликання. Так, вже 51 закон (із ухвалених за 18 пленарних засідань «безкоаліційної» ВР) отримав підпис Президента.
Окрім того, переважна частина законопроектів у «безкоаліційній» Верховній Раді ухвалювалася за участю усіх п’яти фракцій парламенту – Партії регіонів, Блоку Юлії Тимошенко, Блоку Литвина, Комуністичною партією України та значною частиною «Нашої України – Народної самооборони».
«Тому, аналізуючи діяльність ВР VI скликання, цілком очевидно, що робота парламенту у «безкоаліційному» форматі відзначалася більшою ефективністю (за кількістю прийнятих законопроектів) та парламентською легітимністю (за кількістю депутатів, які ухвалювали рішення). А тому заяви Президента та його команди про те, що Верховна Рада «з 2 вересня прийняла чимало законів, значна частина яких були неконституційними, не українськими та не демократичними», не відповідають дійсності», – наголошує Заступник Голови Верховної Ради.
Звертаючи увагу на найбільш дискутовані та оскаржувані Віктором Ющенком і його командою законопроекти, зокрема, щодо діяльності ТСК, Законів «Про Кабінет Міністрів України» та «Про державну службу», Микола Томенко доводить, що нинішня позиція Президента є щонайменше дивною з огляду на те, що керівник фракції «Наша Україна» і кандидат у президенти Віктор Ющенко активно підтримував ідею ухвалення таких законопроектів.
Тому, підбиваючи підсумки, віце-спікер робить висновки про те, що наявність коаліції у ВР не стала вирішальним фактором ефективної законодавчої діяльності в той час, як діяльність парламенту без коаліції була найбільш продуктивною за час VI скликання. А той факт, що абсолютна більшість ухвалених парламентом законопроектів підписана Президентом, свідчить по те, що подальша оцінка Віктора Ющенка щодо антиукраїнського характеру цих законів не відповідає дійсності.
«Тому очевидно, що природа неадекватної реакції Президента України у вигляді дострокового припинення повноважень Верховної Ради носила виключно політичний характер та, скоріше, пов’язана з підготовкою до майбутньої президентської виборчої кампанії», – вважає Микола Томенко.
* Текст Аналітичної записки для Президента та відповідні інформаційні довідки можна знайти тут: http://tomenko.kiev.ua/info/326.htm